10 lat emocji. Kino polskie 2005-2015

0

Na temat polskiego kina większość ludzi w naszym kraju wypowiada się raczej w podobny sposób. O ile jeszcze kilka dekad temu – mniej więcej do początków XXI wieku – powstawało mnóstwo świetnych, wybitnych filmów o tyle potem poziom znacznie spadł.

10 lat emocji. Kino polskie 2005-2015

10 lat emocji. Kino polskie 2005-2015

Dziś polskie kino kojarzy się nam głównie z mało ambitnymi komediami z niezbyt dobrą grą aktorską, które w dodatku na siłę starają się imitować amerykański styl. Czy jednak tak jest rzeczywiście, a przez ostatnie 15 lat nie powstały w Polsce żadne dobre filmy? Bynajmniej. Polskie kino nadal się rozwija i wciąż można znaleźć w nim mnóstwo wybitnych artystów.

Książka „10 lat emocji. Kino polskie 2005-2015” to solidna dawka wiedzy na temat polskiej sztuki filmowej ostatniej dekady. Stanowi ona dokładny opis tego, jak kino w naszym kraju rozwijało się przez te lata. Dokładnie wskazuje, jakie zmiany zaszły w tej dziedzinie i co stało się lepsze, a co gorsze. Książka jest przede wszystkim bardzo obiektywna – przedstawia fakty bez zbędnych emocji czy narzekania. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć, bowiem można dzięki temu przekonać się, że sytuacja polskiego kina nie jest wcale tak zła, jak sądzi wielu ludzi.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa