13 pięter

0

Czy większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak naprawdę wyglądają realia życia w Polsce? Czy wiemy, w jakich warunkach żyje i mieszka duża część naszych obywateli?

13 pięter

13 pięter

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Warunki mieszkaniowe w naszym kraju nie zawsze są dobre, przez co niektórzy ludzie żyją w bardzo różnorodnych miejscach. W książce „13 Pięter” Filipa Springera można poznać wiele takich historii. Czytelnik powinien tu przygotować się na mnóstwo naprawdę zadziwiających opowieści – nie tylko o warunkach mieszkania, ale także o marzeniach i nadziejach.

Nowe mieszkanie jest nieosiągalnym marzeniem dla bardzo wielu ludzi. Sytuacja w naszym kraju pod tym względem nigdy nie była dobra. W latach 20 borykano się z wieloma problemami mieszkaniowymi, które starano się rozwiązywać na różne sposoby. W czasach komunizmu budowano dużo bloków, które dziś nie kojarzą się najlepiej. Od lat 90 nowych mieszkań przybywa, ale ich ceny są zbyt wysokie, aby większość ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Autor książki postanowił zatem sprawdzić, jak mieszkają Polacy. W swojej książce opisuje historie ludzi mieszkających w garażach, piwnicach czy nawet kontenerach. Wszystkie opowieści są naprawdę wciągające i zmuszają czytelnika do sporej refleksji.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa