15 lat Polski w NATO

0

Po upadku komunizmu polska polityka zagraniczna została całkowicie przeorientowana na sojusz z krajami Zachodu. Objawia się to w wielu działaniach polskich władz – między innymi w stopniowym przyłączaniu się naszego kraju do licznych organizacji międzynarodowych pod przywództwem Stanów Zjednoczonych.

15 lat Polski w NATO

15 lat Polski w NATO

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu było przystąpienie Polski do NATO pod koniec lat 90. Wydaje się, że nie wprowadziło to żadnych wielkich zmian w życiu codziennym przeciętnego Polaka. W rzeczywistości jednak wydarzenie to w ogromnym stopniu wpłynęło na sytuację w naszym kraju i przede wszystkim ukształtowało rozwój Wojska Polskiego.

Książka „15 lat Polski w NATO” autorstwa Pawła Turczyńskiego to obszerna pozycja z którą powinien zapoznać się każdy fan militariów w naszym kraju. Autor bardzo szczegółowo opisuje zmiany, jakie zaszły w polskiej armii na przestrzeni ponad dwóch dekad przynależności Polski do tej organizacji. Zaletą książki jest to, że opisuje ona wszystkie aspekty członkostwa w NATO – rozwój armii, zmiana doktryny wojennej, dyslokacja wojsk czy wpływ na polski przemysł zbrojeniowy. Książka jest bardzo rzetelna i obiektywna, zatem naprawdę warto po nią sięgnąć.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa