Aplikacja

0

Stale rozwijająca się technologia z roku na rok coraz bardziej wpływa na życie codzienne człowieka. Z jednej strony wprowadza do niego mnóstwo wygody i udogodnień, ale wielu ludzi obawia się, że stajemy się od niej zbyt uzależnieni.

Aplikacja

Aplikacja

Dziś większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez internetu czy telefonów, choć rzeczy te jeszcze dwie dekady temu nie były tak powszechne. Coraz częściej pojawiają się głosy, że w przyszłości urządzenia elektroniczne mogą całkowicie nas zdominować i odebrać nam możliwość podejmowania samodzielnych decyzji. Co stanie się wtedy? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Lauren Miller, autorka fantastycznej powieści „Aplikacja”.

Książka przenosi czytelnika do alternatywnej rzeczywistości, w której po wielu latach postępu technologicznego na rynku pojawiła się rewolucyjna aplikacja do telefonów. „Lux” jest w stanie podjąć za użytkownika właściwie każdą decyzję – począwszy od tego, co zjeść na śniadanie aż po trudne wybory życiowe. „Aplikacja” opowiada o młodej dziewczynie, która bardzo chętnie korzysta z tego wynalazku i układa sobie z nim życie. Pewnego dnia poznaje jednak chłopaka, dla którego dosłownie traci głowę. Problemy pojawiają się jednak gdy okazuje się, że jej ukochany nie zamierza uciekać się do pomocy aplikacji…

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa