Ciekawa książka dla młodzieży – wciągająca historia dwojga zupełnie różniących się charakterów

0

A.J. Betts przygotowuje dla nas kolejną pozycję dla młodzieży, które ma się stać hitem. Czy tak będzie przekonamy się pewnie za jakiś czas, gdy książka Zac & Mia przejdzie już przez ręce nieco większej grupy osób. W tej chwili wydaje się, że będzie to trafiona pozycja, która rzeczywiście pobudzi chęć do czytania. Do tej pory słyszymy jedynie dobre opinie na temat tej książki i to sugeruje, że pozycja jest naprawdę godna uwagi. Właśnie te dobre opinie zachęciły również mnie do tego, by sięgnąć po tą książkę. Mimo, że do młodych lat już mi trochę brakuje chętnie sięgnęłam po książkę i okazuje się, że była to trafiona decyzja.

A. J. Betts - Zac i Mia

A. J. Betts – Zac i Mia

Udana propozycja dla młodych – poczytajcie o wyjątkowej relacji młodych

Dobrą opinię o tej książce również ja wyrobiłam sobie jeszcze sporo przed jej zakończeniem, co wyraźnie pokazuje, że jest to pozycja godna uwagi. Tym razem rzeczywiście wzięłam w rękę książkę, którą udało się przeczytać szybko i z dużym zainteresowaniem o ostateczne rozwiązanie życia dwojga młodych bohaterów.

Wyjątkowość tej książki zawiera się przede wszystkim w tematyce, która nieco odbiega od tradycyjnego życia młodych. Zazwyczaj kojarzy się nam ono z dużą dozą zabawy, codziennym relaksem i szkołą. Tutaj autorka stara się nam przedstawić nieco inny świat. Bohaterowie stają w swoim życiu przed jedną z najcięższych prób. Ciężko chorzy więcej czasu spędzają w szpitalu, który właściwie staje się ich domem. Pierwszy pojawia się tam młody Zac, który mimo swojego stanu stara się podchodzić do życia optymistycznie. Nie zawsze jednak się to udaje, szczególnie gdy choroba jest coraz silniejsza. Do nieco badziej doświadczonego w chorobie Zaca dołącza Mia, która znajduje się tuż za ścianą. Przypadkowe puknięcie w ścianę staje się początkiem ich znajomości. Znajomości nietypowej, która początkowo opiera się na znaczących uderzaniach w ścianę, czy przekazywanych przez pielęgniarki liścikach. Tak rozwija się historia, która przeradza się w zainteresowanie. Mimo, że dwoje młodych jest zupełnie innych, różni ich charakter i podejście do życia nawiązuje się relacja, której siła jest kluczem do ich dalszego życia. Przychodzi jednak czas, gdy oboje opuszczają szpital i znikają sobie z oczu.

Co dalej z bohaterami? Jak toczy się ich życie?

W dalszej części autorka kieruje nas w dalsze życie bohaterów przedstawiając ich kolejne spotkania już poza szpitalem. Jak potoczyło się ich życie? Tego każdy może się dowiedzieć już sięgając po książkę Zac & Mia.

Dla kogo taka pozycja?

Książka skierowana jest przede wszystkim do młodych, którym ma pokazać, że młody wiek nie oznacza, że ciężka choroba ich nie dopadnie. Autorka próbuje wyraźnie pokazać granicę między tym co rzeczywiście ważne, a tym co jest tylko codziennym życiem. Relacja tych dwojga młodych staje się inspiracją, z której mogą czerpać inni, którym wydaje się, że ich życie nie ma sensu, a tak naprawdę nie mają wielkich problemów. Książka napisana prostym językiem dobra dla młodych, ale i starsi będą ją czytać z przyjemnością.

Jeśli już czytaliście nową pozycję A.J. Betts dodajcie jakiś komentarz od siebie, zachęćcie innych do czytania.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa