Długa droga do domu

0

Losy Polaków na emigracji to niezwykle ciekawy, choć często tragiczny i smutny temat. Przez ostatnie dwa wieki z naszego kraju wyemigrowało mnóstwo ludzi, między innymi ze względu na prześladowania i trudną sytuację polityczną.

Długa droga do domu

Długa droga do domu

Wielu z nich rozpłynęło się w innych narodach, a dziś ich potomkowie nie pamiętają już o polskich korzeniach. Inne historie są jednak znacznie ciekawsze i obfitują w mnóstwo niezwykłych epizodów. Historia opowiedziana w powieści „Długa Droga do Domu” jest jedną z takich historii. Czytelnik nie tylko wciągnie się w dzieje jej bohaterów, ale będzie także zachwycony opisem bardzo trudnych czasów, w jakich przyszło im żyć.

Książka opowiada o Antoninie Tańskiej, która z powodu trudnej sytuacji w kraju musiała wyemigrować wraz z rodziną. Na miejscu wdaje się w romans z narzeczonym własnej siostry, czego efektem jest ciąża. Skandal jaki wówczas wybucha sprawia, że para zakochanych musi szukać swojego miejsca daleko – aż na Kubie. Trudna sytuacja polityczna panująca w tym kraju nie sprzyja jednak budowie nowego życia, podobnie jak i kłopoty ukochanego głównej bohaterki. Jej losy śledzi się z zapartym tchem, zachwycając się przy tym barwnymi opisami świata sprzed kilku dekad.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa