Dżoker

0

„Dżoker” to książka, która na pozór może wydawać się literackim odbiciem współczesności, jednakże w rzeczywistości przedstawia wydarzenia, które miały miejsce w latach 1929-39.

Dżoker

Dżoker

Autor powieści, Michał Piedziewicz przedstawia losy młodej pracownicy urzędu pocztowego – Łucji oraz dwóch kandydatów do serca kobiety – Adama Grabnickiego, dziennikarza i Krzysztofa Wilczyńskiego, przemytnika.

Młodziutka urzędniczka staje przed życiowym wyborem, przesyconym niepewnością i rozterkami serca. Czy wybierze właściwie? Zwycięży zdrowy rozsądek czy serce? Odpowiedzi należy szukać w lekturze.

Książka Michała Piedziewicza to także historyczny obraz Trójmiasta, w szczególności Gdyni i Sopotu, z pierwszej połowy XX wieku. Powieść przesycona jest sensacją, aferami i kombinacjami politycznymi w które wpleciony został wątek miłosny z młodziutką urzędniczką na czele. Autor idealnie przedstawia sytuację społeczną bohaterów, często kontrastującą z ówczesną polityką i wiszącą w powietrzu II wojną światową. Czasy trudne pod względem politycznym, społecznym i osobistym, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Dopełnieniem treści są zdjęcia w stylu retro, czyli oddające ówczesny klimat.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa