Everest. Na pewną śmierć

0

Mount Everest jest jednym z najbardziej znanych miejsc na naszej planecie. Każdego roku wybiera się tam mnóstwo śmiałków, którzy chcą zdobyć ten najwyższy szczyt świata i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Everest. Na pewną śmierć

Everest. Na pewną śmierć

Nie można jednak zapominać o tym, że natura potrafi być bardzo okrutna i niebezpieczna. Bardzo często dochodzi tam do wypadków śmiertelnych, a ciała zmarłych często nadal zalegają pod powłoką śniegu pokrywającą szlak wiodący w górę. Jedno z najtragiczniejszych wydarzeń miało tam miejsce w 1996 roku, kiedy wskutek potężnej burzy śnieżnej zginęło 9 osób biorących udział w wyprawie.

Przeżył jedynie Beck Weathers. Jakiś czas potem dotarli do niego ratownicy, ale zostawili go – byli przekonani, że jego stan jest beznadziejny i nic nie da rady go uratować. Mimo to bohater tej historii nie poddał się. Z licznymi odmrożeniami i ranami udało mu się wrócić do ludzi, gdzie znalazł pomoc. Książka „Everest. Na pewną śmierć” jest niesamowitym opisem tej historii, napisanym przez człowieka, który ją przeżył. To opowieść o stracie i strachu, ale także nadziei i walce o przetrwanie. Każdy powinien po nią sięgnąć, chociażby po to, aby w pełni docenić potęgę otaczającej nas natury.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa