Facecje

0

Być może wielu ludzi zastanawiało się nad tym, jak na współczesny świat spoglądaliby znani i wielcy artyści czy politycy, żyjący całe pokolenia temu.

Facecje

Facecje

Teoretycznie nie mamy możliwości aby się tego dowiedzieć – ale od czego jest wyobraźnia? Na internetowej stronie Facecje można spotkać się z taką właśnie zabawą. Jej autorzy wpadli na pomysł, aby przy zdjęciach znanych ludzi żyjących w innych epokach umieszczać ich „cytaty”, które mogliby powiedzieć gdyby żyli w naszych czasach. Efekt jest fantastyczny, bowiem twórcy strony wykazują się przy tym wyjątkowym humorem.

Książka „Facecje” jest zbiorem takich cytatów. Czy taka lektura może zainteresować kogokolwiek poza miłośnikami internetowych memów? Oczywiście! Książka to przede wszystkim źródło śmiechu i humoru na cały dzień. Pozwala spojrzeć na znanych nam ludzi w zupełnie inny sposób, z większym dystansem. Poważna twarz Mickiewicza spoglądająca na nas ze słynnych porterów mówiąca słowa w stylu współczesnych internautów to rewelacyjne połączenie. W książce znalazły się także wywiady z autorami strony Facecje. Jest to zatem fantastyczna propozycja dla każdego ich fana… i nie tylko!

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa