Grzegorz Szymanik – człowiek z wizją; badacz społecznych rewolucji

0

Grzegorz Szymanik to osoba, która zachwyca już od kilku lat i przygotowuje dla nas wyjątkowe relację z miejsc, do których przeciętny człowiek nie chciałby się udać. Ten reporter wybiera bowiem miejsca zapalne, gdzie w danej chwili już trwają rewolucję, bądź te rewolucje są tam prawdopodobne. Przygotowując reportaże z tamtych miejsc chce innym pokazać jak czują się osoby, które tam przebywają oraz jak kształtuje się sytuacja w tamtych rejonach świata, gdzie do pokoju niestety jest daleko. Jednocześnie sam chce poznać te miejsca i wczuć się w potrzeby i samopoczucie ludzi, którzy o swoje muszą nadal mocno walczyć.

Grzegorz Szymanik - Motory Rewolucji

Grzegorz Szymanik – Motory Rewolucji

Motory Rewolucji – o czym i dla kogo?

Za kilka dni do sprzedaży trafi nowa książka Szymanika, w której opowie nam o tym co najbardziej lubi robić, a więc przedstawi sytuację w tych miejscach świata, gdzie trwają walki, gdzie ludzie chcą obalić rządzących tyranów. Przez ostatnie kilka lat autor przejechał wiele krajów na świecie i poznał funkcjonujące tam systemy. Starał się pojawiać we wszystkich tych krajach, gdzie rewolucja się rozpoczynała i mocno wzbierała na swojej sile. Był między innymi w Egipcie, Syrii a ostatnio oczywiście na Ukrainie starając się poznać ludzi, którzy zdecydowali się wyjść na ulicę i walczyć o swoje prawa. To właśnie tych ludzi nazwał motorami rewolucji i o nich przygotował swój reportaż. Książka przede wszystkim dla osób, które lubią czytać książki ciekawe, które mają coś więcej w sobie i niosą przesłanie, które opiera się na zdarzeniach, które rzeczywiście miały miejsce. Wydaje się, że tym razem Szymanikowi rzeczywiście udało się trafić w gusta wielu czytelników, gdyż jego książka jeszcze przed premierą budzi duże zainteresowanie. Sam sięgając po tą książkę byłem zainteresowany co powiedzą tytułowe Motory Rewolucji.

Kim są Motory Rewolucji?

Kim tak naprawdę są osoby, które auto określa jako motory rewolucji? To przede wszystkim ludzie, którzy mieli już dość życia w takich warunkach z jakimi musieli sobie radzić i dlatego zdecydowali się na otwarte wystąpienie przeciwko władzy, która niestety kierowała nimi w stronę, która tym ludziom się nie podobała. W ten sposób na placu Tahir w Kairze czy Majdanie w Kijowie pojawiły się tytułowe Motory Rewolucji, które rozpoczęły walkę o prawa ludzi. Szymanik przechodząc te place zbiera relację różnych osób i na ich podstawie przygotowuje swój reportaż, który został przeniesiony również do tej książki. W ten sposób powstała fascynująca książka, która przenosi nas w trudny świat walki o wolność, gdzie władze nie boją się użyć siły przeciwko swoim obywatelom. Obrazki, które my oglądamy w tv Szymanik stara się opisać z miejsca, gdzie się dzieją. Dlatego jego wartki opis jest tak bardzo ciekawy i godny przeczytania. Autor postarał się rzeczywiście o książkę, którą bardzo dobrze się czyta i z której można wyciągnąć bardzo wiele ciekawych informacji.

Jeśli znacie Szymanika i jego reportaże podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i zachęćcie innych do tego, by sięgnęli po tą książkę i zapoznali się z jego poglądami na trudny świat rewolucji.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa