Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu

0

Dobry kryminał potrafi wciągnąć czytelnika, bez reszty pochłaniając całą jego uwagę. Aby jednak taka książka faktycznie spełniła swoje zadanie, musi spełniać kilka warunków.

Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu

Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu

Opowiedziana w niej historia musi oczywiście być jak najciekawsza i zawierać wiele tajemniczych wątków. Dobrze, jeśli będzie ona nawiązywała do prawdziwych wydarzeń, miejsc czy ludzi – wówczas staje się jeszcze bardziej interesująca. Do tego dochodzi także odpowiedni język; nie każdy pisarz z dobrym pomysłem potrafi przedstawić swoją wizję w taki sposób, aby przyciągnąć czytelników. Wszystkie te warunki bez wątpienia spełnia książka „Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu”.

Książka jest w rzeczywistości prawdziwą opowieścią, ale sam jej charakter sprawia, że czyta się ją jak najlepszy kryminał. Opowiada dzieje słynnego paryskiego hotelu „Ritz”, w którym na przestrzeni lat gościło mnóstwo znanych osobistości. Od stojących wysoko w hierarchii państwowej faszystowskich polityków czy wojskowych, aż po słynnych pisarzy jest Hemingway. Romanse, przestępstwa i tajemnice – wszystko to skrywa w sobie jeden tylko budynek. Czytelnik może udać się w wyjątkową podróż, aby w jego ścianach poznać najbardziej niesamowite historie.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa