Kod Himmlera

0

Druga wojna światowa to jeden z najważniejszych okresów w dziejach całej ludzkości, który znacznie zmienił kształt znanego nam świata.

Kod Himmlera

Kod Himmlera

Wszystkie te lata skrywają w sobie także mnóstwo tajemnic, które do dziś budzą zaciekawienie badaczy i historyków. Stały się one również motywem licznych książek i powieści historycznych. „Kod Himmlera” jest bez wątpienia jedną z najciekawszych pozycji tego typu, które ukazały się w roku 2015.

Książka Przemysława Piotrowskiego jest związana z tajemnicami Nazistów oraz Kompleksem Olbrzyma, systemem umocnień w górach sowich. Jej akcja dzieje się w większości w czasach współczesnych, ale czytelnik często wraca do lat II wojny oraz nieco późniejszych okresów. Mamy tutaj zatem tajemnicę, nad rozwikłaniem której pracowali badacze z różnych krajów; ostatecznie przed zadaniem tym staje młody dziennikarz z Polski. Książka napisana jest w taki sposób, że dosłownie nie sposób się od niej oderwać. Wciągająca fabuła i wiele odniesień do tajemniczej historii terenów znajdujących się obecnie w granicach Polski będzie w stanie zafascynować nawet kogoś, kto nie interesuje się szczególnie dawnymi dziejami.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa