Krall

0

Hanna Krall jest jedną z najwybitniejszych literatek powojennej Polski. Jej twórczość –  choć często niełatwa – w wielki sposób wpłynęła na tę dziedzinę sztuki w naszym kraju.

Krall

Krall

Wychowana w trudnych warunkach; jej dzieciństwo przypadło na tragiczne czasy II wojny światowej, w której straciła wielu bliskich. Odznaczająca się wyjątkowym spojrzeniem na otaczający ją świat i ludzi, którymi zawsze była zafascynowana. W książce „Krall” każdy miłośnik jej twórczości może bliżej przyjrzeć się osobowości artystki i poznać jej życie.

„Krall” to wywiad – rzeka z artystką, który podzielono na dwie części. W pierwszej z nich pisarka opowiada o swojej młodości. Czytelnik wyruszy z nią w wyjątkową i wstrząsającą podróż do roku 1945, kiedy to jako mała dziewczynka widziała zburzoną Warszawę i tysiące pomordowanych ludzi. Druga część to zupełnie nieznany element twórczości Krall. Czytelnik pozna wiele elementów z jej życia i dowie się o licznych książkach czy reportażach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jest to obowiązkowa książka dla każdego miłośnika twórczości Hanny Krall, która pozwala spojrzeć na artystkę z zupełnie nowej perspektywy i po prostu bliżej ją poznać.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa