Kroniki dziedziców. Tom 5. Dziedziczka guślarzy

0

Cinda Wiliams Chima to pisarka nurtu fantasy i choć kojarzy się ją przede wszystim z literaturą młodzieżową, dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że po jej książki z przyjemnością sięgają również dorośli czytelnicy.

Kroniki dziedziców. Tom 5. Dziedziczka guślarzy

Kroniki dziedziców. Tom 5. Dziedziczka guślarzy

„Dziedziczka guślarzy” to znakomite zakończenie jej serii znanej jako „Kroniki dziedziców” – książka trzymająca w napięiu, pelna emocji, ale i zmuszająca do refleksji.

Na świecie panuje pokój, jest on jednak na tyle kruchy, że jego zerwanie wydaje się tylko kwestią czasu i można przyjmować zakłady o to, która gildia dokona ostatecznego rozłamu, a przecież i poza nimi nie brakuje elementów destabilizacyjnych. W centrum wydarzeń znajdują się dobrze nam już znani Emma i Jonah, ale ich los nie jest wcale mniej pogmatwany niż świat, który ich otacza. Jeśli coś ma się zmienić, muszą odbudować zaufanie do siebie i wyjaśnić niedomówienia, które stanęły pomiędzy nimi, nie mniej palącą wydaje się jednak również kwestia odzyskania dobrego imienia. A przecież bohaterowie wcale nie mają pewności, że pożyją tak długo, aby zrealizować wszystkie stawiane sobie cele. Warto więc podążać ich śladem.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa