Kryminał inny niż wszystkie – kolejne strony nakręcają napięcie

0

Lars Bill Lundholm przygotowując książkę Dobra dziewczyna ruszył na rynek z serią kryminałów, które mają stać się hitem europejskiego rynku. Wyraźnie musimy zauważyć, że skandynawskie kryminały cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem czytelników, a zainteresowanie pozycją Dobra Dziewczyna Lundholma to znak, że nurt ten nadal trwa.

Lars Bill Lundholm - Dobra dziewczyna

Lars Bill Lundholm – Dobra dziewczyna

Czego spodziewać się po Dobrej Dziewczynie?

Sięgając po kryminał przede wszystkim oczekujemy książki, która od A do Z będzie nas trzymała w napięciu. Lars Bill Lundholm ma już za sobą wiele przygotowanych scenariuszy kryminalnych seriali. Na tym gruncie zdecydował się przygotować dzieło książkowe opierające się na tematyce kryminalnej. Już pierwsze strony pokazują, że czerpie ze swojego doświadczenia i umiejętności, które nabył w czasie tworzenia kolejnych scenariuszy. Jednocześnie próbuje wyklarować swój własny styl, dlatego kryminał nieco różni się od książek z podobnego rynku. Przede wszystkim autor nie przedstawia nam skonfliktowanego z całym światem detektywa, lecz inteligentnego głównego bohatera, którego główną siłą jest myślenie i współpraca z innymi. Krok po kroku książka podnosząc napięcie prowadzi do ostatecznego rozwiązania trudnej kwestii.

Dobra Dziewczyna – co i o czym?

Książka, w której podobnie jak w innych pozycjach kryminalnych najważniejsza jest postać mordercy, który jest nieznany i osoba detektywa. W tym przypadku komisarz Axel Haake przejmuje śledztwo po brutalnym morderstwie w jednej z dzielnic Sztokholmu. Tropy prowadzą do bogatych dzielnic Sztokholmu, gdzie ludzie jednak nie chcą współpracować kryjąc siebie nawzajem. Kluczem do rozwiązania zagadki mają być wydarzenia, które rozgrywają się za ścianami najbogatszych domów. Komisarz nie może jednak tam wejść, a tymczasem morderca ponownie uderza…

Dobra dziewczyna to książka, która ma być pierwszym z serii kryminałów dziejących się na ulicach Sztokholmu. Jeśli już masz tą lekturę za sobą wypowiedz się na jej temat, powiedz innym co warto o niej wiedzieć zanim zacznie się czytać.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa