Lady M.

0

„Lady M.” to kolejna książka Ałbeny Grabowskiej z cyklu tzw. literatury kobiecej. Fabuła oscyluje wokół relacji małżeńskich, a dokładniej związku, który nieuchronnie zmierza ku katastrofie zwanej bolesnym rozwodem.

Lady M.

Lady M.

Chorobliwie zazdrosna żona kontra niedojrzały emocjonalnie mąż, który nie tylko nie potrafi sprostać wymaganiom życiowej partnerki na płaszczyźnie intelektualnej, ale przede wszystkim nie dorósł do roli głowy domu i ojca, którym został prawdopodobnie przez przypadek.

Małżonkowie od dłuższego czasu prowadzą przysłowiowa grę pozorów, udając, że rzeczywistość jest zupełnie inna niż ta, którą kreuje życie i oni sami. Aktorzy z nich jednak przeciętni, wiele skrupulatnie skrywanych faktów wypływa niczym rzęsa na stawie. W efekcie małżonkowie dochodzą do momentu, w którym zachowanie pozorów i kontrolka nad wspólnym życiem staje niemożliwe – tłumione przez lata emocje, niekoniecznie pozytywne, muszą znaleźć ujście i znajdują, nierzadko w postaci burzliwych eksplozji słownych.

Małżonkowie, w wyniku prywatnych rozgrywek, sprawiają, że tragedia wisi w powietrzu. Kto zwycięży, a kto okaże się pokonanym? Odpowiedź można znaleźć w lekturze.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa