Madame Picasso

0

Życie wybitnych artystów zawsze fascynuje ludzi – nie tylko ich fanów. Niektórzy z nich mieli tak niesamowite osobowości, że poznawanie ich spojrzenia na świat może naprawdę wzbogacić każdego z nas.

Madame Picasso

Madame Picasso

Szczególnie interesujące mogą być ich romanse – nie od dziś wiadomo, że twórczość niejednego znanego artysty była wzbogacona właśnie przez ich ukochane. Książka „Madame Picasso” opowiada historię, która jest tego doskonałym przykładem.

Czytelnik poznaje dzieje niezwykłego romansu, który prawdopodobnie w wielkim stopniu wpłynął na całą współczesną sztukę. Wielu ludzi nie wie o tym, że Pablo Picasso dużą część swojej twórczości poświęcił Evie Gouel, która była jego muzą. Książka jest propozycją zarówno dla miłośników twórczości słynnego artysty jak i dla każdego, kto chce bliżej poznać historię pięknej miłości i wzajemnej fascynacji. W doskonały sposób opisuje życie Picassa oraz jego czasy – okazuje się, że ówczesna Hiszpania potrafi być niezwykle fascynująca. Jest to również świetna pozycja dla lepszego zrozumienia twórczości i podejścia do świata samego Picassa. Jednym słowem: pozycja obowiązkowa dla każdego. Zaciekawią się nią również osoby, które nie interesują się zbytnio malarstwem.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa