Mgła

0

Powieść kryminalna jest już tak bogatym gatunkiem, że na pierwszy rzut oka dość trudno jest stworzyć w niej coś nowatorskiego. Nie oznacza to jednak, że nie wychodzą już dobre książki tego typu. Przeciwnie – na rynku niemalże cały czas pojawia się mnóstwo interesujących pozycji, po które naprawdę warto sięgnąć.

Mgła

Mgła

Na szczególną uwagę zasługują książki pisane przez polskich autorów, które oprócz ciekawej fabuły nierzadko w świetny sposób ukazują warunki życia w naszym kraju. Książka „Mgła” autorstwa Kai Malanowskiej z pewnością jest jedną z takich książek.

Na pierwszy rzut oka fabuła wydaje się być dość standardowa. Młoda policjantka, która dopiero zaczęła służbę w warszawskiej policji staje przed zadaniem rozwiązania zagadki tajemniczej śmierci kobiety. Dodatkowo swoją pracę zaczyna z doświadczonym policjantem, a różnice charakterów nie zawsze będą sprzyjały współpracy. Książka jest jednak napisana w doskonały sposób, i pełno w niej świeżych pomysłów autorki. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych polskich powieści kryminalnych ostatnich lat, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Opowiedziana tu historia wciągnie każdego na długie godziny!

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa