Miasto 44 – wyjątkowa historia ludzi, którzy młodość stracili na wojnie

0

Polska historia to czas naznaczony cierpieniem, problemami narodowościowymi oraz kłopotami z ingerencją innych narodów w nasz kraj. Gdzieś w tej burzliwej historii kryją się również młodzi ludzie, którzy musieli żyć i działać w czasie wojny. To właśnie o nich jest tak historia, historia osób, które swoją młodość stracili na wojnie.

Książka Miasto 44

Okładka książki „Miasto 44”

Motyw dla napisania książki

Miasto 44 napisane przez Marcina Mastelarza to książka, która została oparta o modną tematykę Powstania Warszawskiego, którego 70 -tą rocznicę obchodziliśmy w bieżącym roku. Przy tej okazji powstał między innymi firm Miasto 44, który od wyjątkowej strony pokazał to wydarzenia, które rozegrało się na ulicach Warszawy już siedemdziesiąt lat temu. Film przeniósł nas do tej wyjątkowej rzeczywistości, w której młodzi ludzie musieli oddać siebie, by powalczyć o swoja ojczyznę. Scenariusz filmu, który budził tak wielkie zainteresowanie widzów stał się kluczem do przygotowania książki o tym samym tytule co film. Miasto 44 w naszych sklepach pojawiło się pierwszego września bieżącego roku w okresie podobnym do tego, gdy na ekranach kin miał debiutować film. Debiut książki zbiegł się natomiast jeszcze z jedną wyjątkową datą – dniem kiedy druga wojna światowa rozpoczęła się przez agresję Niemiec na Polskę.

Co znajdziemy w książce?

Przygotowana przez Mastalerza książka wiernie oddaje scenariusz, który tutaj napisany jest w ramach wartkiej powieści, w której czytelnik poczuje, że sam znajduje się na ulicach Warszawy. Bez wątpienia dla tych co oglądali firm pozycja warta przyswojenia. Również osoby ceniące odwagę młodych ludzi powinni po nią sięgnąć. Tam wyraźnie zobaczymy jak młodość tych osób została stracona na wojennych barykadach. Książka przygotowana w wyjątkowym tonie, gdzie zwraca się uwagę na historię młodych ludzi, którzy mając swoje plany, nadzieje czy marzenia, musieli dostosować je do wojny i jej zasad. Niestety wielu z nich te walkę z wojną przegrało jednocześnie tracąc swoje plany, nadzieje i marzenia bezpowrotnie właśnie na wojennych barykadach.

Jeśli czytałeś książkę, chcesz się z nią zapoznać bądź też wiesz wiele na temat powstania zabierz głos, powiedz coś co będzie przydatne innym czytelnikom.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa