Miłosierdzie to imię Boga

0

„Miłosierdzie to imię Boga” – to książka Papieża Franciszka, która jest prawdziwym wyzwaniem dla kościoła i wiernych. Franciszek – pierwszy Papież spoza Europy – to postać wyjątkowa i niezwykła, sam odbiera telefony i odpisuje na meile wiernych.

Miłosierdzie to imię Boga

Miłosierdzie to imię Boga

Jest z ludźmi i dla ludzi. Jako pierwszy ogłosił Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, gdyż głęboko wierzy w to, że miłosierdzie jest tym, czego człowiek potrzebuje najbardziej – zarówno podczas ziemskiej pielgrzymki, jak i  w lepszym świecie.  Podobnie jak Bóg nikogo nie odrzuca i nie ocenia. W obliczu Boga  homoseksualiści, muzułmańscy uchodźcy czy prostytutki, które głęboko żałują za popełnione grzechy są równe z wiernymi, którzy w każdą niedzielę uczestniczą we mszy świętej, żyją zgodnie z katechizmem Kościoła i przykazaniami.

Papież Franciszek zwraca także uwagę na to, że człowiek często ocenia innych, nie patrząc na siebie i własne czyny. Widzimy to, co inni robią źle, ale nie dostrzegamy własnych wad, mniejszych i większych grzechów. Człowiek potrafi odrzucić innych ze względu na rasę, wyznanie czy styl życia, jednak Bóg jest miłosierny i przyjmuje każdego, kto zapuka do jego drzwi, wyrazi skruchę i chęć poprawy. Bóg daje szansę każdemu grzesznikowi, bez względu na to, jakie grzechy ma na swoim sumieniu. Bóg potrafi przebaczać, człowiek musi się tego nauczać.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa