Nadchodzi diabeł

0

Powieść historyczna to od wielu dekad jeden z najpopularniejszych gatunków literackich. Takie książki stanowią przede wszystkim świetną lekcję historii, pozwalają bowiem na przeniesienie się w odległe czasy i dokładne poznanie realiów, w jakich żyli ówcześni ludzie.

Nadchodzi diabeł

Nadchodzi diabeł

Jeśli dodatkowo jest napisana w ciekawy sposób, to będzie po prostu fantastyczną rozrywką. Wielu pisarzy lubi mieszać także wątki historyczne z elementami fantastyki. Efekt może być tu doskonały, co pokazuje książka „Nadchodzi Diabeł”.

Książka zabiera czytelnika do odległych czasów starożytnego Rzymu. Opowiada o wczesnym chrześcijaństwie, które stopniowo zaczyna rosnąć w siłę w stolicy potężnego imperium. Na jego drodze staje jednak tajne stowarzyszenie Lemurów, tworzone przez tajemnicze istoty. „Nadchodzi Diabeł” to przede wszystkim umiejętne przemieszanie prawdziwych wydarzeń i postaci historycznych z elementami fantastyki. Dowiadujemy się z niej, że ludzie tacy jak cesarz Neron należeli do zwalczającego Chrześcijaństwo bractwa Lemurów, zaś wydarzenia takie jak spalenie Rzymu było efektem tej walki. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł, aby bliżej poznać dzieje zmagań Kościoła z jego wrogami!

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa