„Niebezpieczne istoty” – pełna grozy i humoru historia niezwykłej pary Obdarzonych

0

Zapewne każdy fan paranormal romance – gatunku stanowiącego doskonałe połączenie romansu i fantastyki, zdążył się już zapoznać z bestsellerową „Kroniką Obdarzonych”, w tym zwłaszcza najbardziej głośnym tytułem „Piękne istoty”, otwierającym serię. Tym razem amerykańskie autorki – Kami Garcia oraz Margaret Stohl – postanowiły pominąć główny dotychczas wątek Ethana i Leny, by w pełni przedstawić czytelnikom historię drugoplanowych postaci: Ridley oraz Linka.

Niebezpieczne istoty

Niebezpieczne istoty

O czym jest ta książka i kim są jej główni bohaterowie?

Książka „Niebezpieczne istoty” nawiązuje pośrednio do poprzednich części, jednak nawet osoby, które pierwszy raz sięgnęły do twórczości jej autorek, nie powinny mieć najmniejszych problemów ze zrozumieniem fabuły. Ridley wraz ze swoim chłopakiem Linkiem stanowią niezwykłą parę, która na pierwszy rzut oka nie ma ze sobą wiele wspólnego; są wręcz jak dwa przeciwne żywioły. Ridley Duchannes (siostra Leny) została przepełniona ciemnością, stając się nadzwyczaj silną, przebiegłą i niepokorną istotą, która posiadła wyjątkową skuteczną umiejętność manipulacji. Nie przejmuje się niczym ani nikim, niczego nie lęka, a każdy, kto wpadnie w jej sidła, zrobi dokładnie to, czego ona zapragnie.

Wesley „Link” Lincoln jest generalnie jej przeciwieństwem: to izolujący się chłopak, którego nic szczególnego – oprócz genialnego poczucia humoru – nie wyróżnia. Pragnie on zostać znanym muzykiem rockowym i aby zrealizować swoje marzenie wyrusza wspólnie ze swoją partnerką do Nowego Jorku. Nie są oni jednak świadomi czekających ich niebezpieczeństw. Okazuje się bowiem, że spotkane na miejscu istoty zrobią wszystko, aby ich dorwać i unicestwić.

Kami Garcia oraz Margaret Stohl

Kami Garcia oraz Margaret Stohl

Czy warto przeczytać – moja subiektywna ocena „Niebezpiecznych istot”?

W mojej prywatnej opinii najnowsza część amerykańskiej sagi, pozostawia poprzednie części daleko w tyle. Tym razem autorki znacznie bardziej zadbały o ciekawą i trzymającą do ostatniej chwili w napięciu fabułę. Brakuje w niej przesadnie banalnych i sentymentalnych dialogów, osobowości głównych postaci są znacznie ciekawsze niż uprzednio, a styl w jakim została napisania książka wprowadzi w zachwyt każdego miłośnika paranormal romance. Zachwyca plastyczność języka i barwność rozbudowanych opisów, chwytające za serce dialogi, niezwykle dynamiczna fabuła, a przede wszystkim humor, który rozbawi nawet najbardziej ponurego czytelnika.

Niewątpliwie największą zaletą książki są jednak same osoby głównych jej bohaterów. Nieustannie się oni kłócą i obrzucają obelgami, aby następnie z powrotem się godzić i sprawnie współpracować. Ich poczucie humoru dodaje całej powieści kolorów, a cięty język Ridley powoduje, że nawet na chwilę nie można się nudzić w trakcie czytania. Uważajcie zatem, zanim weźmiecie „Niebezpieczne istoty” do ręki. Grozi Wam bowiem zatracenie się w przygodach jej bohaterów na naprawdę wiele długich wieczorów.

Spodobała się Wam recenzja, albo macie coś interesującego do dodania lub z czymś się nie zgadzacie? A może Wasze odczucia po przeczytaniu książki były zgoła odmienne? Zachęcam Was zatem do pozostawienia komentarza, podarowania lika oraz udostępniania recenzji znajomym na Facebooku.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa