Nieugięci. Jak kochać i być kochanym. Z przemyślnika nietypowych małżonków

0

„Nieugięci. Jak kochać i być kochanym. Z przemyślnika nietypowych małżonków” to książka Sylwii Paradowskiej, która porusza ważny i poważny problem niepełnosprawności oraz umiejętności pokonywania barier architektonicznych i ogólnoludzkich.

Nieugięci. Jak kochać i być kochanym. Z przemyślnika nietypowych małżonków

Nieugięci. Jak kochać i być kochanym. Z przemyślnika nietypowych małżonków

Sylwia i Darek to małżeństwo, jakich wiele. Jest jednak w nich coś wyjątkowego – Darek to osoba niepełnosprawna fizycznie. Mimo napotykanych każdego dnia barier architektonicznych i społecznych, chłopak nie załamuje się, ale twardo stawia im czoła, wykorzystując własną kreatywność, empatię, otwartość i szczere podejście do życia. Podobny styl życia prowadzi Sylwia, choć jest ona całkowicie zdrowa. Wspiera męża, dając mu na każdym kroku dowód własnej miłości – szczerej i oddanej. Oboje stawiają na własny rozwój, dążą do celów i skutecznie je osiągają. Wzajemnie się wspierają i motywują, dzielą smutki i radości.

Wydawać się może, że małżeństwo Sylwii i Darka i sielanka, z pewnością by tak było, gdyby nie zawistne spojrzenia społeczeństwa i codzienne bariery, które trzeba przełamywać własnymi siłami. Małżeństwo Sylwii i Darka trwa już osiemnaście lat, a więc osiągnęło pełnoletność, jednak dojrzałość emocjonalna zauważalna była już od pierwszych dni wspólnego życia.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa