Nowa powieść Fantasy dla młodzieży uwielbiającej twórczość Somper’a

0

Justin Somper to mieszkający na terenie Wielkiej Brytanii pisarz, który zasłynął przede wszystkim sagą Wampiratów, którą podbił serca czytelników z wielu krajów. Swoimi pozycjami chciał trafić w głównej mierze do młodych osób i to bez wątpienia mu się udało. Obecnie jego pozycja wśród czytelników jest już bardzo silna, dlatego każda nowa pozycja ma szerokie możliwości, by powtórzyć sukces pierwszego sagi. Autor jednocześnie łączy w swoich działaniach zarówno pracę zawodową jak i pisanie kolejnych książek.

Asasyni i sojusznicy

Asasyni i sojusznicy

Asasyni i sojusznicy – początek nowej sagi, znowu hit?

Już po zakończeniu sagi Wampiratów Somper zapowiadał, że będzie chciał przygotować dla swoich miłośników coś nowego. I rzeczywiście spełnił te zapowiedzi wprowadzając do sprzedaży początek nowej sagi. Pierwszy nowy tom jego twórczości pod tytułem Asasyni i sojusznicy pojawił się w sprzedaży kilka dni temu. Jego zapowiedź otrzymałem już dużo wcześniej i mogliśmy się spodziewać dużego zainteresowania tą propozycją. Takie przypuszczenia okazały się trafionymi. Książka dość szybko zdobyła sobie kupujących i sprzedaje się na naszym rynku bardzo dobrze. To wyraźnie pokazuje, że młodzi ludzie nie zapomnieli o sadze Wampiratów i nadal interesują się twórczością Sompera.

Wielu zastanawia się czy nowa książka będzie w stanie powtórzyć hit pierwszej sagi tego autora. To pewnie okaże się dopiero za jakiś czas, a możliwe, że dopiero, gdy w sprzedaży pojawiają się kolejne tomy nowej sagi. Na tą chwilę mogę jedynie stwierdzić, że książka budzi zainteresowanie oczywiście przede wszystkim wśród młodych ludzi, którzy już czytali twórczość tego autora. Jeśli pozycję Sompera nie są Ci obce i już się z nimi zapoznawałeś warto, byś sięgnął również po tą książkę.

Jakie wrażenia, czy autor trzyma się swojego stylu?

Pierwsze wrażenia po przeczytaniu książki to przede wszystkim to, że autor nadal trzyma się tego co robił wcześniej. Asasyni i sojusznicy to kolejna książka, która utrzymana jest w stylu powieści fantasy dla młodzieży. Autor przenosi nas do świata, w którym król Archenfield ginie w niewyjaśnionych okolicznościach i zaczynają się poszukiwania tego, który zdecydował się go zamordować. Spiski i starcia między sojusznikami i Asasynami mają wciągnąć czytelnika i zainteresować dogłębnie przygotowaną książką. Ostatecznie wygląda na to, że autorowi się to udało. Przynajmniej w mojej opinii miłośnicy tego rodzaju książek będą zadowoleni. Ostatecznie jednak wiele kwestii pozostaje nierozstrzygniętych, co wyraźnie pokazuje, że ta pozycja to dopiero początek sagi, która będzie się dalej rozwijać i nad którą autor prawdopodobnie będzie chciał dalej mocno pracować. Ze strony Sompera można więc spodziewać się kolejnych tomów i zatrzymania się na nieco dłuższy okres czasu przy Asasynach. Jak rozwinie się ta książka i jaką pozycję zdobędzie na rynku literatury dla młodzieży zobaczymy za parę miesięcy.

Zachęcam do tego, by dzielić się spostrzeżeniami na temat literatury Sompera i jego wszystkich do tej pory przygotowanych pozycji, jeśli już je znacie.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa