Pałac. Biografia intymna

0

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest niezaprzeczalnym symbolem naszej stolicy. Jednocześnie budynek ten budzi spore kontrowersje.

Pałac. Biografia intymna

Pałac. Biografia intymna

Przeciwnicy nie są zadowoleni z jego architektury, a nade wszystko uważają go za symbol mrocznych czasów komunizmu w naszym kraju. Zwolennicy uważają go z kolei za świetny przykład ówczesnej architektury twierdzą jednocześnie, że tak trwale wrósł on w krajobraz Warszawy, że stanowi nienaruszalny jej element. Niezależnie od tego, czy komuś ten budynek się podoba czy też nie, jest to miejsce z niesamowitą historią skrywające mnóstwo tajemnic.

W książce „Pałac. Biografia Intymna” Beata Chomątowska wnika w historię Pałacu tak głęboko, jak jeszcze nikt wcześniej. Przedstawia jego dzieje nie tylko przez pryzmat wielkiej polityki oraz zmian dziejowych w naszym kraju, ale przede wszystkim ze względu na ludzi z nim związanych. Dowiemy się tu wiele na temat architektów odpowiedzialnych za jego budowę oraz ich późniejszych losów. Poznamy niezwykłe historie z nim związane, jak chociażby te opowiadające o samobójcach skaczących z najwyższych pięter Pałacu czy wieloletnich pracowników instytutów, które się w nim znajdowały. Lektura jest naprawdę wciągająca – pozwala na dokładne zgłębienie się w dzieje jednego z najsłynniejszych budynków w Polsce.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa