Pan Holmes

0

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby życie Sherlocka Holmesa na emeryturze? Mitch Cullin z pewnością poświęcił tej kwestii sporo uwagi, książka „Pan Holmes” jest bowiem znakomitą próbą odpowiedzi na to pytanie.

Pan Holmes

Pan Holmes

Czy my sami napisalibyśmy ten sam scenariusz? O tym przekonamy się dopiero po lekturze i zapoznaniu się z ostatnią sprawą, jaką przyjdzie rozwiązać wybitnemu detektywowi.

Jest rok 1947, a Holmes ma świadomość, że jego życie zbliża się do końca. Gdy się zresztą nad tym zastanowi, z pewnością dojdzie do wniosku, że mówimy o życiu, które wcale nie jest takie złe, skoro może bez przeszkód doglądać pszczół i wypoczywać pod troskliwą opieką swojej gospodyni oraz jej nastoletniego syna. Ma już 93 lata i powoli godzi się z tym, że sprawność jego umysłu pozostawia nieco do życzenia, a myśli nie biegną już tak szybko, jak kiedyś. Dla ludzi pozostaje jednak ciągle człowiekiem, który jest w stanie wyjaśnić to, co niewyjaśnione. I właśnie jedna z takich nierozwiązanych zagadek z przeszłości sprawia, że Holmes na nowo przypomina sobie o zadaniach, jakie czekają detektywa. A my śledzimy nie tylko zagadkę kryminalną, ale i fascynującą opowieść o bliskości i miłości.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa