Pierwszych piętnaście żywotów Harryego Augusta

0

Claire North zaprasza nas w nietypową podróż. W pewnym sensie jest to podróż w czasie i już choćby dlatego nie powinniśmy jej ignorować.

Pierwszych piętnaście żywotów Harryego Augusta

Pierwszych piętnaście żywotów Harryego Augusta

Warto się w nią jednak wybrać z jednego jeszcze powodu – książka „Jedenaście pierwszych żywotów Harryego Augusta” jest powieścią bardzo dobrze napisaną, wciągającą, intrygującą i wyjątkowo przewrotną.

Już na wstępie warto uprzedzić, że jej główny bohater Harry nie ma łatwego życia. Jeśli mamy być szczerzy, nie ma tez łatwej śmierci, a sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy okazuje się, że musi za każdym razem poczuć jej grozę. W kolejnych odsłonach Harry doskonale pamięta koleje swojego życia, choć wydaje się, że te czeka na niego i jeszcze nie nic nie jest przesądzone. Cóż jednak z tego, skoro wydarzenia biegną nieustannie tym samym rytmem, a Harry po raz kolejny dochodzi do momentu, w którym umiera? Na szczęście, w końcu następuje wyrwa, gdy bowiem umiera jedenasty raz, przy jego łóżku pojawia się dziewczyna. Teraz można już zacząć wszystko od nowa z nadzieją, że przeszłość zostanie odzyskana, a przyszłość – ocalona. Harry August staje do walki, a my stajemy do niej razem z nim.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa