Podróż w głąb siebie z laureatką Nike

0

Joanna Bator – laureatka literackiej nagrody Nike z 2013 przygotowała dla Ciebie kolejną pasjonującą lekturę, z którą będzie można spędzić wiele miłych chwil. Autorka podobnie jak w przypadku swoich poprzednich książek stara się zachęcić do czytania poprzez wyjątkową głębie swoich książek.

Joanna Bator - Wyspa łza

Joanna Bator – Wyspa łza

Laureatka Nike, z wykształcenia filozof

Joanna Bator w ostatnich latach to prawdziwa gwiazda naszego literackiego rynku. W 2013 dzięki otrzymaniu nagrody Nike stała się rozpoznawalna a przygotowywane przez nią pozycje stały się niezwykle popularne. Z wykształcenia jest filozofką, ukończyła również kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Młoda autorka bardzo szybko zdobyła sobie zwolenników, a nagroda Nike z 2013 roku była potwierdzeniem jej talentu i zdolności postrzegania świata w ramach przygotowywanych książek. Razem ma na koncie już kilka ciekawych tytułów. Jest szczególnie zafascynowana Azją a przede wszystkim Japonią, dlatego w kolejnych swoich książkach poświęca tej tematyce dużo miejsca. Na temat Japonii przygotowała już dwie ciekawe pozycję. Nie jest związana z żadnym literackim środowiskiem, całkowicie poświęca się pisaniu i na tym skupia swoją pracę. Poza przygotowywaniem nowych pozycji książkowych pracuje również jako felietonistka w Gazecie Wyborczej. Należy do grona autorów o szerokich horyzontach, którzy szybko zdobyli sobie popularność mimo, że ich książki nie należą do najłatwiejszych.

Nowa pozycja pod Joanny Bator

W połowie stycznia na rynku pojawiła się nowa pozycja laureatki Nike, która i tym razem nie zrywa ze swoim style pisania. Wyspa Łza to książka, która ma pomóc odkryć siebie każdemu kto po nią sięgnie. I tym razem autorka poszła za ciosem i zdecydowała się na książkę, której tematyka będzie nieco zaskakująca. Chodzące za nią słowa „zniknęła bez śladu” stały się kluczem do stworzenia nowej historii. Zaginiona na Sri Lance Sandra Valentine jest poszukiwana od 25 lat. Mimo tego jej poszukiwania nie przynoszą skutku, nie znaleziono ani Sandry ani jej zwłok. Wokół tego tematu Joanna Bator snuje swoją głęboką opowieść, w której przenosi czytelnika do innego świata.

Dla kogo i o czym?

Sięgając po książkę Bator oczywiście spodziewałem się czegoś wyjątkowego podobnie jak w przypadku innych publikacji tej autorki. I tym razem się nie zawiodłem. Po raz kolejny wykonana została solidna literacka praca, a autorka postarała się o wciągającą historię. Opisy tajemniczej dalekiej wyspy są ciekawe i snują wiele interesujących wątków. Wszystko biegnie wokoło autorki, która staje się jakby drugim bohaterem tej książki. Dodatkowo każdy może odkrywać siebie przez prezentowane w książce treści. Rzeczywiście jest to lektura interesująca, która ma wiele ciekawych wątków i pozwoli przechodzić płynnie od poszukiwanej Sandry do historii o głębokiej miłości czy samotności.

Jeśli znasz już pozycje od Joanny Bator podziel się swoją opinią, jeśli czytałeś Wyspę Łza również dodaj coś od siebie, czy książka się Wam podobała, jakie macie wrażenia dotyczące nowej pozycji od Bator?

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa