„Pomnik Cesarzowej Achai. Tom IV.” – pozwól się wprowadzić w świat ponadczasowego imperium!

0

Andrzej Ziemiański już od wielu lat zachwyca fanów gatunku fantasy niesamowicie barwnym obrazem swoich powieści. Tym razem powraca z już siódmą częścią legendarnej serii, jaką stanowi „Pomnik Cesarzowej Achai. Tom IV.”

Pomnik Cesarzowej Achai. Tom IV

Pomnik Cesarzowej Achai. Tom IV

Co tym razem przygotował mistrz fantastyki?

Ziemiański po raz kolejny zachwyca czytelników wyjątkowo soczystą i niezwykle wciągającą fabułą, zabarwioną elementami magii oraz światem nowoczesnych technologii.

Sięgając po książkę natychmiast zostaniemy wprawieni w osłupienie za sprawą fascynującej okładki, bardzo zachęcającej do tego, aby sięgnąć do środka. Podobno nie ocenia się książki po okładce, lecz ta sprawia naprawdę perfekcyjne wrażenie.

Akcja powieści została opisana przez autora aż na 700 stronach, jednak czytelnik nawet przez chwilę nie będzie się nudził! Fabuła jest bowiem przepełniona niespodziewanymi zwrotami, a jednocześnie ubarwia ją niepowtarzalnie plastyczny, bajkowy świat wykreowany przez Ziemiańskiego. Trzeba przyznać, że jego wszechstronna wyobraźnia tym razem osiągnęła najwyższe apogeum, czyniąc tom IV książki prawdziwym arcydziełem literatury.

Andrzej Ziemiański

Andrzej Ziemiański. Źródło: ziemianski.com.pl

W „Pomniku Cesarzowej Achai” poznamy zupełnie nowe, fascynujące postaci osadzone w odmienionych realiach historycznych. Tym razem jak nigdy dotąd zachwyca mnogość rozbudowanych wątków z zaskakującymi epizodami, które tworzą wspólnie wyjątkowo zsynchronizowaną całość.

Andrzej Ziemiański wykreował niesamowity świat imperium, w którym na przemian rysują się wojenne potyczki, przebiegła intryga jego mieszkańców, a także niespotykana w poprzednich częściach doza tajemniczości. Po raz kolejny fabuła jest również przepełniona historycznymi wątkami politycznymi, a także krwawymi obrazami walecznej walki o wolność i władzę.

Czy tym razem autor uchyli chociaż rąbka tajemnicy dotyczącej znaczenia enigmatycznego pomnika cesarzowej? Czy władca imperium będzie w stanie zwyciężyć w wojnie i zabłysnąć w glorii chwały? A może czeka go porażka, śmierć i nieodwracalna klęska imperialnego świata? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając do książki. Mogę jedynie zapewnić, że będzie naprawdę zaskakująco!

Język powieści – niezaprzeczalne mistrzostwo świata!

W prawdziwy zachwyt wprowadził mnie ponad wszystko doskonały język autora – pełen dynamizmu, humoru oraz przepełniony nieznającą granic pomysłowością. Ziemiański wprowadził także pełne smaczków i krwistych przekleństw dialogi, dlatego najnowszą odsłonę jego powieści czyta się nadzwyczaj gładko i z najwyższą przyjemnością, pomimo ogromnej objętości.

Mogę zatem wszystkim czytelnikom zainteresowanych przeczytaniem książki, z czystym sumieniem ją polecić. Jej treść zadowoli zapewne nie tylko osoby znające poprzednie części powieści, lecz także każdego miłośnika dobrego fantasy. „Pomnik Cesarzowej Achai. Tom IV” to w mojej opinii tytuł, który zdobędzie największe uznanie z dotychczasowych odsłon powieści Andrzeja Ziemiańskiego. Czy będę miał rację?

A może Ty również zdążyłeś już sięgnąć do książki i chciałbyś podzielić się własnymi wrażeniami? Zachęcam Cię zatem do pozostawienia komentarza, udostępniania recenzji znajomym, a także likowania.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa