Pragnienie wiedzy to ogromna siła…

0

Dążenie do powiększania wiedzy to od tysięcy lat siła napędowa ludzkiego rozwoju. Widać to wyraźnie po raz kolejny, gdzie w Wielkim Zderzaczu Hadronów pojawia się teoria Bozon Higgsa, która ma pomóc rozwiązać zagadkę wszechczasów. Sean Carroll w książce Cząstka na końcu wszechświata. Bozon Higgsa i nowa wizja rzeczywistości przenosi na za kulisy badań prowadzonych przez CERN.

Sean Carroll - Cząstka na końcu wszechświata. Bozon Higgsa i nowa wizja rzeczywistości

Sean Carroll – Cząstka na końcu wszechświata. Bozon Higgsa i nowa wizja rzeczywistości

Do czego dążymy, co chcemy wiedzieć?

Większa wiedza, większe możliwości, większe umiejętności to marzenia ludzkości, które systematycznie są realizowane przez różne ludzkie działania. Jednocześnie trudno jednak znaleźć pewne rozwiązania. Chęć wiedzy coraz częściej jest jednak tak silna, że nie da się jej zatrzymać. To owocuje powstawaniem teorii, o których ludzkość nie wiedziała nic. Tak badany był Bozon Higgsa, w ramach którego chciano rozwiązać zagadkę masy i atomu. Wielki Zderzacz Hadronów stał się miejscem największego odkrycia naukowego naszych czasów. Pozwolił odkryć cząstkę końca wszechświata, pozwolił uchylić rąbka tajemnicy o powstaniu wszechświata.

Sean Carroll – pozwala poznać badania CERN

Prowadzone przez CERN badania są w dużej mierze związane tajemnicą, dlatego ich poznanie nie jest możliwe dla przeciętnego człowieka. Tym razem w książce Cząstka na końcu wszechświata. Bozon Higgsa i nowa wizja rzeczywistości Carroll próbuje nam odkryć tą tajemnicę, które wcześniej nie mogliśmy poznać. Opisywane są badania dotyczące Bozonu Higgsa. Zakulisowe rozmowy fizyków, poszczególne próby dojścia do ostatecznego efektu w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Ostatecznie od tylnych drzwi możemy śledzić najważniejsze odkrycie naukowe naszych czasów. Poznajemy badania CERN i sposób ich prowadzenia otrzymując wyraźny obraz tego co się dokonało.

Zachęcamy, by wyrazić swoją opinię na temat tej książki. Jeśli już czytaliście, zalajkujcie i podajcie innym. Dzięki Wam również inni będą mogli zajrzeć za kulisy badań prowadzonych przez CERN i dowiedzie się więcej o próbie rozwiązania najważniejszej zagadki wszechświata.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa