Prawniczy kryminał rodem ze Szwecji

0

Popularność skandynawskich kryminał wśród polskich czytelników sprawiła, że coraz więcej autorów z krajów skandynawskich decyduje się swoje prace wprowadzać na nasz rynek. Podobnie postąpiła Viveca Sten, która zajmuje się pisaniem kryminałów. Na początku lutego w sprzedaży pojawi się jej kryminał „W zamkniętym kręgu”, który cieszy się dużym zainteresowaniem i zebrał sobie bardzo dobre opinie w innych krajach.

Viveca Sten - W zamkniętym kręgu

Viveca Sten – W zamkniętym kręgu

Viveca Sten to autorka kryminałów, która wiele swoich pozycji otacza kwestią związaną z prawnikami. Jest to bezpośrednio związane z jej wykształceniem. Autorka jest bowiem z zawodu prawnikiem. Główną postacią wszystkich jej kryminałów jest oficer policji Thomas Andreasson, który zajmuje się rozwiązywaniem kolejnych zagadek kryminalnych. Autorka na swoim koncie ma już kilka ciekawych pozycji i teraz wprowadza na nasz rynek kolejna swoją książkę.

W zamkniętym kręgu – o czym, dla kogo, czy warto?

Nowa pozycja przygotowana przez szwedzką autorkę jest przede wszystkim przygotowana dla miłośników kryminałów. Książka jest bowiem wyraźnie osadzona w tym kontekście i nie pojawia się żaden inny wątek poboczny, który miałby jakiekolwiek znaczenie. Kryminalna sprawa jest osią, wokoło której cała książka się toczy i kolejne wydarzenia się rozgrywają. Dlatego miłośnik kryminałów, który zdecyduje się wziąć tą książkę do ręki będzie zadowolony z tego co przygotowała autorka. Książkę rzeczywiście czyta się bardzo dobrze, a to sprawia, że kolejne strony można właściwie połykać. Sam chętnie wziąłem tą pozycje jeszcze przed premierą do ręki i zapoznałem się z nową kryminalną zagadką Andreassona. I tym razem autorce udało się przygotować książkę, która trzyma w napięciu od samego początku do końca a to jest największą zaletą dobrego kryminału. Jeśli chcesz ciekawy kryminał sięgać po książki Sten. Mimo, że kolejne jej powieści co do samego wątku mogą wydawać się podobne, to mimo tego czyta się je bardzo dobrze i rzeczywiście można przy nich spędzić wiele fajnych wciągających w czytanie chwil.

Zabójstwo na jachcie

Nowa książka „W zamkniętym kręgu” przenosi nas w świat luksusu, gdzie na słynnych regatach już na starcie jedna z najważniejszych jednostek ma problemy. Okazuje się, że zamordowany został jej kapitan. Jest nim prawnik, szanowany i znany w całym mieście uznawany za wzorowego obywatela i ojca rodziny. Na miejscu zabójstwa jest komisarz Andreasson, który natychmiastowo zajmuje się sprawą i szuka motywów zabójstwa. Kluczowymi okazują się kolejne tajemnice, które wychodzą w trakcie badania sprawy. Związane z prawnikiem, którego życie nie do końca było takie jasne jakby to mogło się wydawać. W jego życiu było wiele spraw niewyjaśnionych, kontrowersyjnych i tajemniczych. Co za tym idzie życie prawnika jest trudne do zrozumienia dla samego komisarza. Gdy zagadka zaczyna się powoli układać w jedną całość na terenie klubu jachtowego dochodzi do kolejnego morderstwa a sprawa zaczyna się komplikować.

Zachęcamy do dyskusji na temat nowej książki Sten, jej wcześniejszej twórczości. Dajcie znak, że jej twórczość jest dla was ciekawa.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa