Przerwana podróż, przerwane plany, przerwane marzenia – opowieść Ireny Matuszkiewicz

0

Irena Matuszkiewicz w książce Przerwana Podróż przynosi nam historię życia wziętą, gdzie plany, marzenia bohaterów zostają brutalnie przerwane przez wypadek. Życie się zmienia, z nim zmieniają się wydarzenia, otwierają się nowe drogi. Wciągająca książka z pogłębionymi bohaterami czyta się doskonale.

Irena Matuszkiewicz - Przerwana podróż

Irena Matuszkiewicz – Przerwana podróż

Przerwana podróż

Podobnie jak w życiu również w powieści Matuszewskiej historie są różne i wydarzenia, które determinują nasze życie również stale się zmieniają. Jeszcze na początku tygodnia grupa przyjaciół ma swoje plany, marzenia, snuje jakieś kolejne czynności do wykonania. Natomiast już kolejnego dnia ich życiowa podróż zostaje przerwana. Wypadek spowodowany przez dwójkę ludzi przerywa ostatecznie podróż ziemską dwóch bohaterów. Dla pozostałych normalne życie zostaje przerwane na dłuższy okres. Kuracja po wypadku oraz zupełna zmiana ich życia determinuje wiele zmian, z którymi bohaterowie nie mogą sobie poradzić. Na jaw wychodzą skazy na ich życiu, o których nikt wcześniej nie wiedział. Pojawiają się osoby, których nikt wcześniej nie znał. Do życia i codziennych planów wkraczają nowi bohaterowie, którzy gdyby nie wypadek nigdy nie stanęli by na drodze bohaterów. W ten sposób rozpoczynają nową drogę i starają się wracać do tak brutalnie i nagle przerwanej podróży, którą wiedli i na którą mieli dalsze plany.

Wizja Matuszewskiej

Irena Matuszewska przygotowuje dla nas książkę, która ma nam przypomnieć, że to nie my jesteśmy Panami życia. Nie my determinujemy kolejne wydarzenia. Nasze plany, nasza życiowa droga może zostać gwałtowanie przerwana przez wydarzenia, których nikt by się nie spodziewał. Tak było z bohaterami Przerwanej Podróży, tak może stać się z nami. Trzeba być zawsze tego świadomym i wiedzieć, że życie jest przewrotne. Sama książka czyta się doskonale. Jej akcja jest wartka i wciągająca. Bohaterowie zostali przedstawieni jako postacie pogłębione, które można po lubić czytając kolejne strony tej pozycji. Dlatego rzeczywiście warto sięgnąć po książkę, która natchnie również na myślenie o sobie i własnym życiu.

Jeśli już czytaliście, dajcie swój komentarz, zachęcie innych do czytania.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa