Ptasiek

0

„Ptasiek” Williama Whartona to jedna z najciekawszych i najbardziej emocjonujących współczesnych powieści w literaturze amerykańskiej.

Ptasiek

Ptasiek

Znaleźć tu można niemalże wszystko, czego czytelnik oczekuje od dobrej literatury i dobrego autora: piękną, trwałą i nieprzerwaną przyjaźń, wzajemne zaufanie oraz szczerość. Są to cechy, które charakteryzują dwóch mężczyzn, zagubionych w rzeczywistości, nierozumianych przez świat i ludzi, błąkających się wśród szarej codzienności.

Dwaj mężczyźni – na pozór różni, a jednak bardzo podobni, nic więc dziwnego, że połączyła ich wierna, głęboka i szczera przyjaźń. Zagubieni wśród ludzi, poszukujący prawdy i sensu życia, stają się dla siebie oparciem, podporą i wsparciem mentalnym, duchowym, a niekiedy także stricte fizycznym.

Oboje czują potrzebę poszukiwania piękna w obdartym z uczuć świecie. Oboje stawiają czoła nieprzejednanemu wrogowi, jakim jest życie, podejmując żmudną i ciężką walkę. Wspólnie poszukują przyczyny, sensu i wiary w życie, które doświadcza boleśnie i krwawo, poprzez biedę, brak zrozumienia, rodzinną przemoc. Al i Ptasiek wytrwale dążą do wytyczonego celu, usilnie wierząc w lepsze jutro.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa