Recenzja: Anna Ficner Ogonowska „Krok do szczęścia”

3

„Krok do szczęścia” to drugi tom sagi opowiadającej losy miłości Hani i Mikołaja, których poznaliśmy w „Alibi na szczęście”. Jest to historia o tym, że często jesteśmy tylko jeden krok od szczęścia, które do nas przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. „Krok do szczęścia” to życiowo mądra i pełna ciepła opowieść. Daje nadzieję na to, że we wszystkim jest ziarenko dobra, czasem głęboko ukryte, ale kiedy się je dostrzeże to wystarczy tylko zrobić ten pierwszy krok.

Krok do szczęścia

Czy Hania w końcu pokocha Mikołaja?

Dominika przygotowuje się do wielkiego wydarzenia w swoim życiu. Już niewiele czasu zostało do ślubu najlepszej przyjaciółki Hanny. Jednak ten bardzo radosny czas, jest przyćmiony przez osobistą tragedię Hani. Powracają do niej niczym bumerang wspomnienia z jej własnego ślubu i tragedii, która nastąpiła dzień później. Jednak dzięki miłości bliskich osób oraz ich wsparciu Hania wreszcie odnajdzie w sobie odwagę by powrócić myślami do tych chwil, by się z nimi pogodzić i uświadomić sobie, że życie płynie dalej. To także bardzo trudny czas dla Mikołaja, który kocha Hanię do szaleństwa.

Uświadomi sobie, że najtrudniejsze jeszcze przed nim bo musi rywalizować z jej wspomnieniami o nieżyjącym mężu. Do tego wszystkiego na światło dzienne wychodzi od dawna skrywany sekret rodzinny w życiu Hanny pojawi się nowa bliska osoba. To wszystko sprawi, że sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje, a Hania będzie musiała na nowo zbudować obraz własnej rodziny.

Po rewelacyjnym debiucie Anna Ficner Ogonowskiej, można powiedzieć, że kontynuacja jest lepsza od poprzedniczki, jest bardziej skondensowana oraz dynamiczna. W „Krok do szczęścia” pojawia się więcej wątków oraz nowi bohaterowie, którzy będą mieli kluczowy wpływ na dalszą fabułę. Akcja ze strony na stronę robi się coraz bardziej ciekawa i wciągająca. Dobrze więc mieć na podorędziu kolejny tom, gdyż nie można się wręcz doczekać dalszych losów bohaterów. To mądra i życiowa książka, w której można odnaleźć cząstkę siebie.

rekomendacja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak

Autor: Anna Ficner Ogonowska

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. Wiesia pisze:

    Faktycznie jest to życiowa książka, przeczytałam ją błyskawicznie. Nie mam czasu na czytanie książek, ale cieszę się, że akurat ta pozycja trafiła w moje ręce. Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki, bo jak najbardziej odpowiada mi jej styl pisania oraz ogólna tematyka, jaką porusza.

  2. karolka pisze:

    Właściwie nie mam nic do dodania, bo w stu procentach zgadzam się z zamieszczonym artykułem. „Krok od szczęścia” to rzeczywiście bardzo ciepła opowieść, która daje nadzieję na to, że każdy znajdzie swoje szczęście. No i główni bohaterowie zostali bardzo dobrze nakreśleni, każdy czytelnik ich pokocha!

  3. A.K. pisze:

    „Krok od szczęścia” zajmuje honorowe miejsce w mojej biblioteczce i zapewne długo jeszcze będzie zajmować:) Fajna, ciepła powieść, w której główną rolę odgrywa para sympatycznych bohaterów. Opowieść o miłości, nadziei no i oczywiście o tytułowym szczęściu, na którym zależy każdemu z nas.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa