Recenzja: Charlotte Link Ciernista róża

0

W książce tej przedstawiona jest piękna historia nauczycielki, Franca Palmer, która wykonuje swoją pracę w Berlinie. W pewnym momencie swojego życia przestaje być zadowolona ze swojego życia, jak i pracy, którą posiada.

Ciernista różaFranca Palmer chciałaby zdecydować się na podjęcie pewnych zmian. W pierwszej kolejności myśli o wyjeździe na angielską wyspę Guernsey. Tam wiele lat spędzała wakacje i zawsze miło wspomina to miejsce. Zawsze marzyła o tym, aby w końcu tam zamieszkać. Ale przyjeżdżając pokój jest już zarezerwowany. Wtedy to nauczycielka nie ma się gdzie podziać. Przypadkiem jednak trafia do bardzo pięknego domu, z pięknym ogrodem. Należy on do 71 letniej Beatrice Shaye.

Dalsza historia jeszcze bardziej uświadamia nam, jak ważna jest realizacja swoich marzeń. Nie powinniśmy się zatrzymywać w miejscu i wykonywać pewne czynności zawsze tak samo. W swoim życiu każdy jest w stanie dokonać pewnych zmian i właśnie na nie powinien się zdecydować. Jeśli tak czynimy, to nasze życie zaczyna układać się o wiele lepiej. I choć początki nie zawsze prezentują się najlepiej, to mimo wszystko warto zaryzykować.

W dalszej części książki dowiadujemy się, jak nauczycielka ulega urokowi staruszki, jak i jej pięknego mieszkania, ogrodu. Pojawia się między nimi piękna przyjaźń, która nie uwzględnia ich wieku. Natomiast z czasem występują między nimi rozmowy coraz bardziej intymne i szczere. W ten sposób staruszka decyduje się na opowiedzenie nauczycielce o całym swoim życiu, oczywiście poza pewnymi szczegółami czy wyjątkami. W momencie, gdy policja zacznie znajdować kolejne zwłoki, to staruszka będzie już miała komu zaufać i chyba o to jej w tym chodziło.

Tak więc na podstawie końcówki dowiadujemy się jeszcze, że jest to pewnego rodzaju kryminał, który zaczyna się dopiero rozkręcać w połowie.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa