Recenzja: Charlotte Link „Lisia Dolina”

3

„Lisia Dolina” to kolejna wyśmienita i trzymająca w napięciu powieść z dreszczykiem niemieckiej pisarki Charlotte Link. Do tej pory wydała siedemnaście powieści, z których większość utrzymywała się w ścisłych czołówkach światowych bestsellerów.

Lisia Dolina

Tym razem Charlotte Link zaskakuje czytelników oryginalną fabułą, niespodziewanymi zwrotami akcji i zakończeniem, które zaskoczy w ostatnim momencie. „Lisia Dolina” nie jest powieścią dla osób o słabych nerwach, dreszczyk przechodzi po plecach, a wartka akcja nie pozwala oderwać się od lektury.

Czy Matthew Willarda pozna prawdę co stało się z jego żoną Vanessą?

Jest piękny słoneczny, letni sierpniowy dzień Matthew Willarda beztrosko wraca ze spaceru z psem, na znany parking, na którym powinna czekać na niego żona. Jeszcze nie wie jednak, że po dojściu do celu czeka go koszmarne przeżycie. Parking jest opustoszały i zastaje tylko samochód, a po Vanessie nie ma najmniejszego śladu. Po tym co zastał we wnętrzu auta, Matthew jest w stu procentach pewny, że żona nie odeszła stamtąd z własnej woli. Zaczyna poszukiwania żony.

Okazuje się, że za wszystkim stoi wielokrotnie skazany, porywacz i recydywista Ryan Lee. Jednak, nikt się o tym nie dowie bo zanim jeszcze zacznie żądać okupu, zostaje aresztowany przez policjantów za udział w bójce. Zatrzymany Ryan nie ma odwagi przyznać się nawet własnemu adwokatowi o tym co zrobił z Vanessą, mimo że wie jak okrutny i straszny los jej zgotował. Akcja przesuwa się prawie trzy lata później, a scenariusz porwania się powtarza.

Kolejna kobieta znika bez śladu w tajemniczych okoliczność, natomiast policja rozkłada bezradnie ręce. Nadal bowiem nikt nie łączy tej sprawy z Ryanem Lee, który nie przyznawszy się do prowadzenia żony Matthew wychodzi na wolność. Czy Mattew pozna prawdę co stało się z jego żoną? Czy Ryan Lee zostanie ukarany za swoje zbrodnie? A może w porwania jest ktoś jeszcze zamieszany? Warto sięgnąć po tą książkę, choćby po to aby uzyskać odpowiedzi na te pytania.

rekomendacja

Wydawnictwo: Sonia Draga

Autor: Charlotte Link

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. agnieszka pisze:

    Nie znałam dotąd ani tej książki, ani nawet samej autorki. Muszę przyznać, że powyższy opis przypadł mi do gustu i naprawdę zachęcił do lektury. Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zdobyciem tej książki. Najbardziej lubię właśnie takie pozycje, które posiadają nieprzewidywalną fabułę z wieloma zwrotami akcji.

  2. Melek pisze:

    Fajna książka dla każdego, kto chce na chwilę zrelaksować się w towarzystwie dobrej literatury:) Jest w niej sporo zwrotów akcji, dzięki czemu czytelnik wciąż jest wodzony za nos. Ale to oczywiście duży plus powieści – wszak nie ma nic gorszego niż do bólu przewidywalna fabuła, a przynajmniej ja tak uważam.

  3. grajdka pisze:

    „Lisia dolina” bardzo mi się podoba, a jestem dopiero na początku powieści. Już teraz wiem, że będzie to jedna z tych książek, do których chętnie będę powracać. Mam teraz nieco wolnego czasu, także do końca tygodnia zapoznam się z całością i będę mogła pożyczyć książkę swoim koleżankom;))

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa