Recenzja: Jakub Ćwiek Dreszcz 2 – Facet w czerni

0

To wspaniałe wydanie kolejnego komiksu o superbohaterach, którzy żyją w trudnych czasach. Do grona tych bohaterów dołączają fejs, słitfocia i łan Dajrekszon, którzy przedstawiają sytuację występującą w dzisiejszym, młodzieżowym społeczeństwie.

Jakub Ćwiek Dreszcz 2 - Facet w czerni

Jest to książka, która stanowi przesłanie zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Świetnie przedstawia, w jakich warunkach żuje dzisiaj społeczeństwo, z jakimi nowymi wyzwaniami spotykają się młode osoby. Główny bohater jest uzależniony od muzyki, która stale krąży wokół niego. Zarazem cieszy się z możliwości grania na własnych instrumentach. Niemalże codziennie ma problem z kacem, urwanym filem. A to wszystko wynika ze spożywania wielu używek, w tym także alkoholu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dochodzi do walk między takimi osobami, a węglowymi zombie, rzeźnikiem z Sosnowca, mikołowską mafią, to powinieneś przeczytać tą książkę. Dzięki niej dowiesz się, jak również takie rzeczy, jak pieniądze, kapela czy kebaby zaczęły odgrywać coraz większe znaczenie w życiu wielu osób.

Historia czarnego polaka, jako faceta w czerni, który styka się z tym światem, jak i ukazuje niejako własną historię. Czasami jest ona naciągana bądź wyrywana z kontekstu. Ale mimo wszystko ukazuje trudne chwile, z którymi musiał mieć styczność.

Ta książka zyskuje ogromną popularność wśród młodzieży, która świetnie rozumie język, który jest tam zastosowany. Ale może ona także trafić do wielu osób dorosłych. Decydując się na jej przeczytanie są w stanie odnieść się do pewnych problemów, które są dzisiaj powszechne. Pojawiają się one w szkołach, jak i między blokami. A to oznacza, że również nasi krewni mogą mieć styczność z różnymi problemami. I warto dowiedzieć się, w jakiej sytuacji się znajdują i jak można im, w tym kierunku pomóc. Każdy jest w stanie wiele skorzystać z tego nowego przeboju.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa