Recenzja: Jamie Oliver „15 minut w kuchni”

3

Jamie Oliver jest znanym brytyjskim kucharzem, który do tej pory prowadził różne programy kulinarne za granicą. To niewątpliwie ciekawa pozycja dla ludzi nie mających zbyt wiele czasu na gotowanie. Dzięki niej można nie tylko zachwycić znajomych, ale też w szybki sposób przygotować wystawne przyjęcie. Mimo, że nie są to typowa kuchnia dla Polaków, to przepisy można z łatwością zaadoptować do rodzimych warunków.

15 minut w kuchni

„Mistrzostwa Świata” w gotowaniu na czas

Książka Jamiego Olivera „15 minut w kuchni” to sto dwadzieścia niezwykłych i różnorodnych przepisów na typowe oraz wyjątkowe dania. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie przepisy na wykwintne zupy, wyszukane sałatki, pyszne koktajle, dania główne oraz różnorodne kanapki. Jamie Oliver serwuje świetne pomysły na różnorodne gotowe posiłki jak śniadania czy obiady. W „15 minut w kuchni” można zaserwować także smakowite posiłki mięsne, rybne a także wegetariańskie. Jamie Oliver serwuje także swoje autorskie wersje dań kuchni europejskich taki jak angielskie, francuskie czy włoskie, a także meksykańskiej oraz egzotycznej jak azjatycka czy marokańska.

Jamie Oliver stawia przede wszystkim na zdrowe i smaczne dania. W swojej książce zdradza kilka wypracowanych przez lata praktyki kucharskiej trików, tak aby codzienne gotowanie stało się nie tylko szybkie, ale też proste i przyjemne. Do tego przejrzysty układ przepisów sprawia, że szybko i łatwo można poruszać się po tej książce. Warto wspomnieć, że w „15 minut w kuchni” znajdują się niesamowite fotografie Davida Loftusa. Jest on specjalistą od fotografowania jedzenia, więc są to także nietuzinkowe pomysły na dekoracje własnych potraw.
To idealna książka dla laika w początkowej części Jamie umieścił listę sprzętów niezbędnych do korzystania z kuchni.

Zaraz po niej znajduje się lista przydatnych składników, które warto trzymać w swojej spiżarni. Jamie Oliver zachęca aby nie trzymać zbyt dużych zapasów, ale dobrze jest mieć niezbędne minimum, by zawsze móc przygotować kilka dań.

rekomendacja

Wydawnictwo: Insignis Wydawnictwo

Autor: Jamie Olivier

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. oleńka pisze:

    Kuchnia nigdy nie była moim królestwem, a samo gotowanie to dla mnie wyjątkowo nudne zajęcie. Tym bardziej byłam zaskoczona, że powyższa książka okazała się dla mnie interesującą pozycją. Jamie Oliver przekonał mnie, że gotowanie może być czystą przyjemnością i wcale nie musi wiązać się ze stratą czasu.

  2. Aga pisze:

    Bardzo ciekawy zbiór przepisów, które często wykorzystuję w swoim kulinarnym królestwie. Ich największym atutem jest możliwość błyskawicznego przygotowania poszczególnych dań. Duży plus dla autora, za to, że wziął po uwagę nie tylko walory smakowe, ale także czas ugotowania pysznych posiłków.

  3. Renata z Krakowa pisze:

    To moja ulubiona książka kulinarna. Dlaczego? Bo zawiera bardzo praktyczne przepisy. Nie są one trudne w realizacji i zajmują naprawdę tytułowe 15 minut. Z całą pewnością warto poświęcić tyle czasu, aby przygotować dla swoich bliskich przepyszny obiad. Na pewno sięgnę po inne książki kucharskie tego autora.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa