Recenzja: Jeffrey Archer „Sekret najpilniej strzeżony”

3

„Sekret najpilniej strzeżony” to trzecia część sagi „Kroniki Cliftonów”. Na początku książki autor pozwolił sobie krótką retrospekcję poprzednich wydarzeń. Nic dziwnego ponieważ książka ukazała się rok po poprzedniej pozycji. Dzięki temu nowy czytelnik będzie mógł nadążyć za akcją, a stary i wierny czytelnik przypomni sobie co było w poprzednich tomach.

Sekret najpilniej strzeżony

Co tym razem wydarzy się u rodziny Cliftonów?

Akcja „Sekretu najpilniej strzeżonego” dzieje się w roku 1945. Harry powrócił do Ameryki bo zamierza promować swoją najnowszą książkę. Natomiast Emma zamierza odnaleźć dziewczynkę z wiklinowego kosza, który ktoś pozostawił wraz z nią w w gabinecie ojca po jego zabójstwie. Natomiast Giles w daje się w romans i wpada w sidła kobiety, której jedyną motywacją jest jego fortuna. Musi także zmierzyć się ze swoim dawnym wrogiem Fisherem. Planuje on bowiem zrujnować jego karierę polityczną. W tym czasie Izba Lordów próbuje ustalić, kto powinien dziedziczyć majątek rodowy Barringtonów. Ostatecznie o rozstrzygnięciu tej sprawy zadecydował głos lorda kanclerza, którego decyzja rzuci się długim cieniem na życie Harry’ego Cliftona i Gilesa Barringtona.

W kolejnym tomie sagi nowe pokolenie również zmaga się z licznymi kłopotami. Syn Emmy i Harry’ego – Sebastian zostaje wyrzucony ze szkoły i w międzyczasie niechcący wplątuje się w międzynarodową aferę związaną z rzeźbą Rodina. Co czeka rodzinę Cliftonów? Czy uda jej się ułożyć życie zdala od nieszczęść?

W najnowszym tomie dzieję się naprawdę wiele i bardzo trudno oderwać się od wartkiej i wciągającej akcji. Można powiedzieć, że w książce każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, bo rozgrywa się wątek miłosny, są też spory i rozgrywki rodzinne po śmierci Elizabeth, można w napięciu obserwować zaciętą walkę Giles’a z Fisherem o mandat wyborczy. Pojawiają się tutaj także wątki sensacyjne, które wyróżniają tą książkę na tle pozostałych części sagi. Powieść czyta się jednym tchem, w nieprawdopodobnie szybkim tempie, Jeffrey Archer na pewno „Sekretem najpilniej strzeżonym” nie zawiódł swoich wiernych czytelników.

rekomendacja

Wydawnictwo: Rebis Dom Wydawniczy

Autor: Jeffrey Archer

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. Wiesiek pisze:

    Bardzo dobra książka, przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrze napisana. Wielki plus za warsztat autora. Bardzo dobrze znam tez poprzednie pozycje i muszę przyznać, że ta część jest chyba najlepsza. Z przyjemnością poznam kolejne książki tego autora, oby niedługo znowu coś pojawiło się na naszym rynku.

  2. ala pisze:

    Jeffrey Archer zawsze na wiele godzin przyciąga moją uwagę! Dobrze, że nie kazał długo czekać na trzecią część tej zajmującej sagi. Na ogół nie preferuję wieloczęściowych książek, ale od tej pozycji wprost nie można się oderwać. Dodatkowo, co mi się rzadko zdarza, naprawdę zżyłam się z bohaterami.

  3. wirus pisze:

    Kolejne perypetie bohaterów są jeszcze bardziej fascynujące od ich historii zawartych w poprzednich częściach. Lubię, gdy na łamach książki można podążać za losami całej rodziny, a tak właśnie jest w tym przypadku. Każdy znajdzie tutaj swój ulubiony wątek, który będzie czytał ze szczególną przyjemnością:)

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa