Recenzja książki Snowden – Nigdzie się nie ukryjesz

0

Przyglądając się scenariuszowi książki można by rzec, że stanowi pewnego rodzaju kryminał. Opowiada, jak to Edward Snowden wybrał Glenna Greenwalda, powierzając mu odpowiednie dokumenty. Miały one doprowadzić do zmiany sytuacji na świecie.

Snowden. Nigdzie się nie ukryjesz

Ten główny bohater wyrusza aż do Hongkongu, gdzie spotyka się z nieznanym informatorem. rząd amerykański aktualnie szpieguje podejrzanych o terroryzm i nie tylko. Także decyduje się na szpiegowanie zwykłych obywateli, polityków. Jest w stanie doprowadzić do inwigilacji całego świata, co zapewne nie jest dla nas zadowalające. Można więc przyznać, że ta książka to również ukazanie pewnej sytuacji, która aktualnie rozgrywa się na świecie. Dokładnie pokazuje, w jaki sposób jesteśmy kontrolowani przez różnego rodzaju rządu. Nikt nie powinien więc czuć się bezpiecznie.

Kiedy główny bohater otrzymuje takie informacje, jest mu uwierzyć. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że przystało mu żyć właśnie w takich czasach. Tak więc jest on później osobą, która ma powiadomić świat o zaistniałej sytuacji. W ten sposób ryzykuje nawet bezpieczeństwo własnego kraju.

Bardzo wymowny jest sam tytuł, który wskazuje na to, że nie jesteśmy w stanie się nigdzie ukryć. W tej książce Greenwald składa w całość kilka ważnych historii. Na przykład ukazuje początki kontaktów ze Snowdenem, ich spotkania w Hongkongu. Zarazem ukazuje nowe informacje związane z globalną inwigilacją. Są one poparte wcześniej zdobytymi dokumentami, jak i analizą skutków tak zwanej afery Snowdena.

Wiele gazet zdecydowało się na promocję tej książki, ponieważ uznało, że wszyscy obywatele powinni poznać tą prawdę. I pojawia się coraz większy nakład związany ze sprzedażą tej książki, które także i dziś jest bardzo popularna. Zarazem ukazuje nam sytuację, która pojawia się w innych krajach i kontynentach. I także obywatele tych pozostałych krajów decydują się na przeczytanie tej książki, ponieważ chcą być niejako świadomi, w jakich czasach przyszło im żyć.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa