Recenzja: Lauren Weisberger „Zemsta ubiera się u Prady”

3

Książka Lauren Weisberger „Zemsta ubiera się u Prady” to kontynuacja zdarzeń znanych z bestsellera „Diabeł ubiera się u Prady”. Przy tej powieści także pojawiły się głosy, że autorka tworząc postać Mirandy Priestly bazowała na postaci Anny Wintour – naczelnej amerykańskiego Vogue’a. Lauren Weisberger w swojej najnowszej książce kontynuuje losy Andy, która jest teraz trochę dojrzalsza i mądrzejsza niż w poprzedniej powieści.

Zemsta ubiera się u Prady

Czy „Zemsta ubiera się u Prady” będzie równie dobra jak pierwszy tom?

Akcja książki toczy się dziesięć lat później od wydarzeń znanych z „Diabeł ubiera się u Prady”. Główna bohaterka Andy szykuje się do najważniejszego wydarzenia w swoim życiu, wychodzi za mąż za pewnego bogacza. Odniosła także zawodowy sukces ponieważ sama wraz z Emily- pierwszą asystentką Mirandy założyła magazyn ślubny. Okazuje się także, że jest w ciąży, jej życie zdaje się być sielanką. Wszystko to trwa do czasu spotkania, ze swoją dawną szefową Miranda Priestly. Andy wpada w panikę, kiedy dowiaduje się, że jej magazyn chce wykupić Elias Clark, za plecami którego w rzeczywistość chowa się Miranda Priestly. Czy Andy pozwoli na to, aby była szefowa znowu wtargnęła do jej życia? Warto przeczytać by się o tym dowiedzieć.
Lauren Weisberger doskonale poradziła sobie z przestawieniem postaci Andy.

Główną bohaterkę poznajemy jakby na nowo. Nie jest już tą młodą kobietą, znaną z poprzedniej części, ale świadomą siebie kobietę sukcesu. Tym razem autorka zmieniła trochę konwencję pisania i narracja nie jest prowadzona z pierwszej, lecz z perspektywy trzeciej osoby. Pozwala to spojrzeć na Andy z zupełnie nowej perspektywy. „Zemsta ubiera się u Prady” to lekka, łatwa i przyjemna pozycja. Z całą pewnością tytuł czyta się ją na jednym wdechu.

Szczególnie polecamy ją osobom, które czytały „Diabeł ubiera się u Prady” ponieważ jest wiele nawiązań do poprzedniego tomu. Pojawiają się starzy i dobrze znani bohaterowie, ale też pojawiają się zupełnie nowe twarzy na nowojorskiej scenie modowej.

rekomendacja

Wydawnictwo: Albatros

Autor: Lauren Weisberger

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. danka pisze:

    Dla mnie bomba, czyta się lekko i przyjemnie, a chyba o to między innymi chodzi we współczesnej literaturze. Nie zawsze mam ochotę na czytanie ambitnych, ciężkich pozycji. Dla równowagi, chętnie sięgam po lżejsze pozycje. Ten tytuł doskonale odpowiada moim oczekiwaniom i nie żałuję lektury.

  2. Kalinka34 pisze:

    Wielki plus za to, że autorka postanowiła zmienić narrację. Dzięki temu książka ma nieco inny charakter, a trzeba przyznać, że ten typ narracji lepiej tutaj pasuje. Według mnie, ta część jest jeszcze lepsza od pierwszej. Nic nie wiem, na temat ekranizacji, ale mam nadzieję, że będę mieć okazję ją obejrzeć.

  3. Bartosz pisze:

    Jak najbardziej! Kontynuacja jest równie dobra, co pierwszy tom. Pragnę zauważyć, że to się nieczęsto zdarza. Autorzy na ogół tracą ze swojej świeżości i kolejne części zazwyczaj są mniej atrakcyjne, a tutaj jest zupełnie inaczej. Gdybym miał jednym słowem określić tę powieść, napisałbym, że jest zaskakująca.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa