Recenzja: Megan Hart Nieznajomy

0

Książka stanowi historię kobiety, która nie odnajduje się w swoim życiu. To Grace, która często płaci nieznajomym mężczyznom za seks. Oczywiście ma ku temu swoje powody, które podczas czytania jesteśmy w stanie coraz bardziej dokładnie wychwycić.

Nieznajomy

Jako główny bohater powieści pracuje w domu pogrzebowym, prowadząc rodzinny interes. Przejęła go po swoim ojcu i nie chce, aby go zlikwidowano. Nie można jej od razu ocenić, jako opętaną kobietę, co poświadcza, że świetnie się kryje. Jej sekret jest brudny, wyuzdany, a zarazem niezwykle osobisty. Jest to wynikiem faktu, że Grace kocha sytuacje z ognistym zakończeniem.

Zauważalne jest u niej poczucie straty ukochanych osób. Zapewne przyczyniło się do rozwijania się u niej takiej osobowości. W końcu wychodzi z założenia, że wszystko można kupić za pieniądze, także miłość. Jest też przekonana, że dzięki temu będzie mogła się uchronić przed prawdziwym związkiem, który mógłby ją poważnie skrzywdzić.

Zmienia się to w momencie, kiedy poznaje Sama. Nie była z nim nawet umówiona, lecz z innym mężczyzną podstawionym przez agencję towarzyską. Przez pomyłkę daje się uwieść Samowi i w końcu staje się on jej obsesją. I tutaj pojawia się pytanie, czy Grace będzie w stanie dalej odgrywać swój sekret czy jednak zdecyduje się na złamanie tych przepisów. Możliwe, że porzuci obrany styl życia.

Można więc przyznać, że ta książka stanowi pewną naukę, jak czasami obrany przez nas styl życia nie jest odpowiedni. I zawsze można zdecydować się na dokonanie pewnych zmian. Dzięki nim nasze życie ponownie zaczyna nabierać większego sensu. I porzucamy rzeczy, które tak naprawdę nas ograniczały bądź przeszkadały nam czerpać radość z życia. Cieszymy się ponownie, ponieważ przestajemy się odosabniać, jak i przejawiamy ważne uczucia, które są w stanie pozytywnie wpływać na całe nasze życie.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa