Recenzja: Piotr C. „Pokolenie Ikea. Kobiety”

3

Czy jesteśmy już „pokoleniem Ikea” czy jeszcze nie? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Ludzie należący do pokolenia Ikea to wszyscy, którzy pracują tylko po to, aby spłacić kredyt. Często to lemingi rozczarowani rygorystycznym i sprzedanym praktycznie za namiastkę szczęścia życiem.

Pokolenie Ikea. Kobiety

Tym razem w ręce czytelników trafia drugi tom tej prowokacyjnej i obrazoburczej historii „Pokolenie Ikea. Kobiety” to historia po którą warto sięgnąć.

Co nowego dzieję się z ludźmi z pokolenia Ikea?

Człowiek osiągnął absolutne mistrzostwo w oszukiwaniu samego siebie. Chyba każdy wmawia sobie coś codziennie tylko po to, by nie wytrącić siebie z bezpiecznej strefy komfortu i przypadkiem nie zderzyć się z rzeczywistością.

Piotr C. tworząc pokolenie Ikea chyba właśnie za główny cel postawił sobie obedrzeć ze złudzeń tą obłudę rzeczywistości. W dobitny sposób niczym rentgen pokazuje co tak naprawdę kryję się pod maską uśmiechniętego korporacyjnego leminga, wbitego w sztywny uniform. Książka „Pokolenie Ikea. Kobiety” prowokuje nie tylko do przyjrzenia się rzeczywistości, ale też do refleksji nad samym sobą. Piotr C. nie przebierając w słowach tworzy pełną czarnego humoru i groteski opowieść o współczesnych młodych ludziach. Jedyne co im pozostaje to robić minę do złej gry, bo dyplom uczelni niczego nie gwarantuje, aby poprawić swoją pozycję są gotowi na wiele.

Piotr C. doskonale wstrzelił się w czas, w którym większość ludzi żyje tak naprawdę na kredyt. Większość z nich nie ma nic innego poza pracą w korporacji, a aby nie pozostać na szarym końcu w społecznej hierarchii szczycą się każdą możliwą rzeczą. „Pokolenie Ikea. Kobiety” to opowieść o kobietach, które często cudem dostały się do świata „korpo” i zrobią wszystko, aby się w nim utrzymać i awansować. Ostry romans biurowy, po to by uzyskać lepszą pozycję w hierarchii jest normą. Fragmentami niektóre sceny są bardzo brutalne, albo napawają obrzydzeniem. Jedno jest pewne „Pokolenie Ikea. Kobiety” to powieść o marzeniach lemingów, które zatrzasnęły w klatce korporacyjnego życia, tęsknią za anarchią.

rekomendacja

Wydawnictwo: Novae Res

Autor: Piotr C

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. WojTek pisze:

    Ciekawa ksiązka publicystyczna, obowiązkowa lektura dla wszystkich młodych ludzi borykających się ze współczesnymi problemami życia. A jakie to problemy? Między innymi… spłacanie kredytu. Zgadzam się w zupełności ze wszystkimi tezami autora. Naprawdę bardzo dobrze uchwycił istotę życia współczesnych młodych ludzi.

  2. room pisze:

    O przoszę, szukam czegoś interesującego dla koleżanki z pracy na urodziny, ta książka powinna przypaść jej do gustu. Bardzo dobrze napisana recenzja, która zachęca do uważnej lektury. Mam nadzieję, że solenizantka nie będzie rozczarowana tą książką, a jest naprawdę wybredną czytelniczką.

  3. Hubert pisze:

    „Pokolenie Ikea” to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto chce nieco lepiej zrozumieć problematykę współczesnego życia. Warto nieco dłużej zastanowić się nad tym, z jak wieloma kłopotami musi zmierzyć się współczesny człowiek. Czasami wydaje mi się, że kiedyś żyło się ludziom o wiele, wiele łatwiej.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa