Recenzja redakcji: Agnieszka Chylińska „Zezia, Giler i Oczak”

4

„Zezia, Giler i Oczak” jest to już druga książka dla dzieci autorstwa Agnieszki Chylińskiej. To kontynuacja historii znanej z debiutu literackiego artystki. Tym razem w życiu sympatycznego rodzeństwa Zezi i Gilera pojawiają się wielkie zmiany. W rodzinie Zezików na świat przychodzi nowe dziecko.

Zezia Giler Oczak

Kolejna publikacja Chylińskiej. Czy tak dobra jak poprzednia?

Literacki debiut Agnieszki Chylińskiej okazał się sukcesem. Pierwsza książka oparta jest na wspomnieniach autorki. To opowiedziane z perspektywy dzieci różne historie o marzeniach, szkole, wakacjach, czy też dziecięcych problemach. Agnieszka Chylińska przedstawia bardzo dobrze sprawy znanych wszystkim czytelnikom.

Głównymi bohaterami poprzedniej książki jest sympatyczna ośmioletnia Zuzia nazywana przez okulary Zezią oraz jej pięcioletni brat Czarek zwany Gilerem z powodu uporczywego kataru. Książka „Zezia, Giler i Oczak” pokazuje dalsze losy rodziny Zezików, spotykamy wszystkich sympatycznych bohaterów tylko trochę starszych. W rodzinie Zezików nastąpiło wspaniałe wydarzenie, ponieważ mama Zezi i Gilera urodziła braciszka. Zuzia Zezik, już jako trochę starsza dziewczynka, relacjonuje swoimi dziecięcymi oczami dobrze znany świat i oczarowuje spostrzeżeniami. W tej książce także pojawią się znane postacie czyli sąsiedzi, koleżanki i koledzy Zezi i Gilera, ciocia Zagranica, babcie, dziadkowie oraz kotka „Idźstąd”.

Książka „Zezia, Giler i Oczak” to opowieść dziecka wychowywanego w dobrej i kochającej się rodzinie. Historia wydaje się z pozoru zwyczajna, a jednak jest niezwykle głęboka. Książka „Zezia, Giler i Oczak” to niezwykle mądra, wzruszająca i przede wszystkim zabawna książka, dedykowana nie tylko dla dzieci ale też dorosłych.

Agnieszka Chylińska do niedawna była znana jako piosenkarka alternatywna. Zaskoczyła wszystkich przemianą nie tylko wizualną, ale i wewnętrzną. Jej debiutancka książka okazała się sukcesem, a na nową powieść czeka grono wiernych fanów twórczości Pani Agnieszki. Mamy nadzieję, że nowa książka „Zezia, Giler i Oczak” zostanie również tak ciepło przyjęta jak pierwsza.

rekomendacja

Wydawnictwo: Pascal

Autor: Agnieszka Chylińska

Dodatki: Brak

4 komentarzy

 1. agatka pisze:

  Muszę przyznać, że całkiem przyjemnie się zapowiada. Długo zastanawiałam się czy warto sięgnąć po tę pozycję. Czekam na przesyłkę i akurat będzie co poczytać przy gorącej herbacie z cytryną w jesienno-zimowe wieczory. Pozdrawiam.

 2. Asia pisze:

  Kto by pomyślał, że jedna z najsłynniejszych polskich rockmenek ma w sobie duszę pisarki. I to nie byle jakiej pisarki, bo pisarki dla dzieci. Uważam, że książki dla najmłodszych są najtrudniejsze do napisania. Tym bardziej należy się podziw samej autorce. Moje dzieci uwielbiają czytać właśnie tego typu książki.

 3. petunia pisze:

  Agnieszka Chylińska znakomicie odnalazła się w nowej roli. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoją pierwszą książką dla dzieci. Ta pozycja jest doskonałym dopełnieniem do pierwszej części, warto mieć w swojej biblioteczce obie pozycje. Jestem zdania, że książki Chylińskiej są też znakomitym pomysłem na prezent dla dziecka.

 4. T.O. pisze:

  Lekko napisana książka dla dzieci, z poczuciem humoru i zabawnymi sytuacjami. Każdy maluch z miejsca pokocha jej bohaterów, a rodzic chętnie będzie czytał swoim pociechom o kolejnych perypetiach sympatycznych dzieci. Wygląda na to, że Agnieszka Chylińska to kobieta o wielu talentach.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa