Recenzja: Rick Riordan „Dom Hadesa”

3

„Dom Hadesa” jest już czwartym tomem autorstwa Ricka Riordana z serii opowiadającej o przygodach Percy’ego Jacksona. Załoga Argo II stoi na rozdrożu, Hazel stojąca na jej czele musi ma wielki dylemat a musi podjąć decyzję co dalej. Bohaterowie muszą wybrać czy powrócą na ziemię z posągiem Ateny Partenos i zapobiec wojnie między Obozem Herosów i Obozem Jupiter, czy będą kontynuować podróż do tytułowego Domu Hadesa.

Dom Hadesa

Czy półbogowie znajdą Wrota Śmierci?

Nie mogą podejmować decyzji w nieskończoność bo czas działa na ich niekorzyść a stawka jest duża. Krwiożercza Matka Ziemia Gaja wyznaczyła bowiem pierwszy dzień sierpnia na swój powrót do władzy. Jeśli załoga Argo II powróci do domu to bohaterowie zapobiegną wojnie, z kolei podróż do Domu Hadesa, pozwoli na otwarcie Wrót Śmierci oraz na uwolnienie Percy’ego i Annabeth z Tartaru. To także wielka szansa udaremnienie potworom możliwość odradzania się w świecie śmiertelników.

W tym czasie Annabeth i Percy tkwiący w Tartarze starają się odnaleźć możliwość przejścia przez Wrota Śmierci. Znajdują się w bardzo rozpaczliwym położeniu ponieważ ciągle natrafiają na kolejne fale potworów.

Czy zdołają głodni, spragnieni i obolali przejść przez cały Tartar? Starają się nie tracić nadziei i idą do przodu pomimo mroku oraz trasy wiodącej przez trujące pustkowia i inne potworności. Nie wiedzą, gdzie leżą Wrota Śmierci i jak je odnaleźć. Wiadomo natomiast, że strzegą ich legiony najpotężniejszych potworów Gai. Annabeth i Percy wiedzą, że sami nie są wstanie ich pokonać.

Mimo tego jak może się wydawać dramatycznych i mrożących krew w żyłach okoliczności półbogowie z Przepowiedni Siedmiorga są pewni, że mają tylko jedną możliwość porwać się na niemożliwe. Hazel, Annabeth, Percy i reszta półbogów walczą oto nie dla siebie, ale przede wszystkim dla wszystkich, których kochają. Bohaterowie są wstanie poświecić wszystko, nawet jeśli miłość okaże się najbardziej ryzykownym wyborem. Książka wciąga od pierwszej strony do ostatniej. Warto przyłączyć się do półbogów mierzących się z największym wyzwaniem w swoim życiu.

rekomendacja

Wydawnictwo: Galeria Książki

Autor: Rick Riordan

Dodatki: Brak

3 komentarzy

  1. janko pisze:

    Zaintrygował mnie opis tej książki do tego stopnia, że chyba po nią sięgnę. Nie mam zbytnio czasu na czytanie, ale chętnie zapoznam się ze światem półbogów. Mam tylko nadzieję, że książka nie jest za bardzo fantastyczna, bo mimo wszystko wolę prozę obyczajową utrzymaną w naszych realiach.

  2. Andżela pisze:

    polecam tę książkę każdemu, kto jest sympatykiem literatury fantastycznej i nie tylko. Bohaterowie, pomimo tego, że przecież nie są ludźmi, mają problemy podobne do ludzkich rozterek. Czytelnik może się z nimi utożsamić, śledząc losy swojej ulubionej postaci. A warto dodać, że autor wspaniale wykreował bohaterów.

  3. Micia pisze:

    W tej książce tyle się dzieje, że odbiorca ani na chwilę nie może zaznać spokoju;) Ja z trudem przerywałam lekturę, bo po prostu nie mogłam oderwać się od fabuły. Na pewno niemiała w tym zasługa warsztatu autora, który ma naprawdę lekkie pióro. Cóż więcej dodać, mogę już tylko gorąco każdemu polecić.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa