Recenzja: Tomek Tomczyk „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj”

0

Książka o prowadzeniu bloga – choć brzmi to nieco dziwnie, absolutnie dziwnym nie jest i Tomasz Tomczyk – znany przede wszystkim w Internecie jako Kominek – daje temu wyraz. Trudno bowiem o lepszą pozycję dla tych, którzy chcieliby zarabiać na prowadzeniu tego typu działalności, ponieważ autor serwuje ponad 400 stron samych konkretnych informacji, takich jak na przykład wzorowa mentalność blogera, konieczność wyróżniania się najlepszych, etapy, techniki i tajemnice komercjalizacji bloga, odpowiedzi na najpowszechniejsze pytania amatorskich blogerów, szczegóły najlepszych i najgorszych kampanii czy największe błędy najpopularniejszych blogerów.
pisz-kreuj-zarabiaj
Czy bloger może napisać dobrą książkę?

Wielu zastanawia się natomiast, czy bloger może w ogóle napisać dobrą książkę? Odpowiedź na to pytanie jest jednak pozytywna, ale tylko pod warunkiem, że jest to bloger popularny, wpływowy, z dużym dorobkiem publikacyjnym, znany w sferze internetowej, otwarty na poruszaną tematykę, z dużą ilością odsłon, z dużą ilością komentarzy, współuczestniczący w kampaniach reklamowych najlepszych marek, prowadzący szkolenia w zakresie reklamy w blogosferze, mający na koncie poradniki dla blogerów i z szerokim wachlarzem zainteresowań, a Kominek właśnie takim jest.

Blog jako styl życia

To natomiast komponuje się świetnie z głównym mottem autora, którym jest traktowanie doskonałego pisarstwa na blogu jako stylu i sposobu na życie. Tomczyk – koncentrując się na wizerunku blogera i zarobku z tym związanym – zaczyna rozumieć wszystkie aspekty prowadzenia tego typu stron. Mało tego, jest to lektura, która przybliża współpracę blogerów z poważnymi firmami, co jest bolączką i jednoczesnym marzeniem dla wielu, więc jeśli prowadzimy własnego bloga lub jeśli planujemy takowego otworzyć – najnowsza pozycja Tomasza Tomczyka jest dla nas pozycją obowiązkową. Ba, nie znajdziemy obecnie na rynku czegoś lepszego w tym temacie, a wręcz przeciwnie, dlatego „Pisz, kreuj, zarabiaj” powinno się spotkać z naprawdę dobrym odbiorem polskiego czytelnika.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa