Salony Jerzego Iwaszkiewicza. Piegi na katar

0

Jerzy Iwaszkiewicz to znany i lubiany felietonista. Doskonały obserwator rzeczywistości. Jego zaletą jest cięty język, doskonała riposta i umiejętne wykorzystanie satyry i ironii.

Salony Jerzego Iwaszkiewicza. Piegi na katar

Salony Jerzego Iwaszkiewicza. Piegi na katar

„Piegi na katar” to drugi zbiór słynnych „Salonów Jerzego Iwaszkiewicza” – felietonów, które od kilkunastu lat są publikowane w dwutygodniku „VIVA”.

W najnowszej książce znaleźć można felietony z lat 2012-15, czyli najnowsze teksty.

Salony, w odczuciu autora, to przede wszystkim ironiczno-nostalgiczna i polityczno-artystyczna kronika ludzkich wzlotów i upadków, blasków i problemów, które dotykają także rodzimą elitę, czyli tzw. ludzi z wyżyn.

Każdy człowiek ma lepsze i gorsze chwile, powody do radości i smutku. Fakt ten dotyczy również sławnych ludzi. Wielu przedstawicieli elit politycznych i artystycznych walczy z problemami dnia codziennego, aczkolwiek niechętnie o tym mówi, zwłaszcza na forum publicznym. Zdecydowanie lepiej przedstawiać własne sukcesy niż upadki.

Niestety, życie pisze często scenariusze, które zaskakują i to niekoniecznie pozytywnie. Wśród elit także zdarzają się waśnie i spory, problemy o większym lub mniejszym natężeniu.

W swoich felietonach Jerzy Iwaszkiewicz uwzględnia różnice między gwiazdami i gwiazdółkami, porusza tematy dzikiej próżności, odchodzących przyjaciół i ostrej rywalizacji, niekoniecznie fair play.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa