„Scramasax. Miecz wikingów” – wyprawa, która zmienia oblicze sukcesu

0

Kiedy wydaje się, że wszystko układa się po naszej myśli, tak naprawdę nie mamy kontroli nad tym, co się wokół nas dzieje. Niekiedy sytuacja może przybrać zupełnie inny obrót, niż ten, jaki był planowany.

Kevin Crossley-Holland - Scramasax. Miecz wikingów

Przenosząc się w czasy Wikingów, w jakich żyje główna bohaterka powieści „Scramasax. Miecz wikingów”, napisanej przez Kevina Crossley-Holland’a, bardzo szybko zorientujemy się, że w tym świecie nic nie jest proste. Każda wyprawa wiąże się z poświęceniem i z przekonaniami, w jakie się wierzy do tego stopnia, iż można się nimi w zasadzie stać, być ich przedstawicielem. Wszystko zaczyna się w zimnej i nieprzystępnej Skandynawii, gdzie dobijając do serca Bizancjum Solveig odnajduje swojego ojca. Jednak radość nie trwa zbyt długo i tak naprawdę koniec jednej podróży, jest początkiem kolejnej.

Ile można poświęcić, by nie utracić ukochanej osoby? Czy można być strategiem doskonałym i osiągnąć dokładnie to, czego się chce?

Dziewczyna chce sławy i chce zwycięstwa, a ma ku temu niepowtarzalną okazję, jaką jest kolejna wyprawa, zdecydowanie bardziej tajemnicza, obiecująca, ale też i o wiele bardziej niebezpieczna. W dodatku dzień po dniu zaczyna mieć coraz większe wątpliwości, czy rzeczywiście jej życie obrało kurs na właściwy szlak. Czy wszyscy ci, którzy stoją po jej stronie, są naprawdę jej sprzymierzeńcami?

Podróż w swojej nieobliczalności potrafi odkryć prawdziwe oblicze ludzi. Ci, których wydaje się, że się dobrze zna, nagle okazują się być kimś zupełnie innym.

Czy można cieszyć się z osiągnięcia sukcesu nie takimi metodami, jakie się darzy największym szacunkiem. Czy ta wyprawa okaże się być jedną z największych pomyłek w życiu dziewczyny, czy będzie jej grozić niebezpieczeństwo, a jej ufność w ludzi obróci się przeciwko niej i zniweczy wszystkie jej plany i największe pragnienia?

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa