Skandynawskie kryminały – tym razem propozycja od Levi Henriksena

0

Liczba miłośników kryminałów rodem ze Skandynawii w naszym kraju systematycznie rośnie. Wyraźnie możemy zauważyć, że wiele osób sięga obecnie po tego rodzaju pozycję a króluje oczywiście Jo Nesbo. Poza nim jednak coraz więcej twórców z tych krajów wprowadza swoje pozycje na polski rynek widząc zainteresowanie takimi książkami wśród naszych rodaków. Za tym poszedł również Levi Henriksen, który zdecydował się wprowadzić swoją nową książkę również do sprzedaży w naszym kraju. Wydaje się, że był to strzał w 10, gdyż od samego początku sprzedaży książka zaczęła budzić zainteresowanie i sprzedaje się całkiem nieźle.

Levi Henriksen - Śnieg przykryje śnieg

Levi Henriksen – Śnieg przykryje śnieg

Levi Henriksen – dziennikarz i pisarz z Norwegii

Levi Henriksen to dziennikarz i pisarz, który w ubiegłym roku skończył 50 lat. Na norweskim rynku literackim zdecydował się zadebiutować opowiadaniami „Feber” na początku XXI wieku. Początkowo nie zyskiwał jakiejś wielkiej popularności. To zmieniło się po wydaniu książki Śnieg przykryje śnieg po dwóch latach od debiutu. Książka bardzo szybko stała się popularna na tamtym rynku i zaczęła zyskiwać wielu czytelników, którzy cenili sobie ciekawy styl pisania Henriksena. Kilka lat później połączył on pisanie kryminałów z tworzeniem twórczości dla młodych osób i tak zaczęły powstawać jego pierwsze książki dla dzieci. Na początku tego roku jego najbardziej popularna książka Śnieg przykryje śnieg debiutuje na naszym rynku.

Śnieg przykryje śnieg – wersja polska czy podbije rynek?

Zainteresowanie kryminałami rodem ze Skandynawii sprawiło, że menadżerowie Henriksena zaproponowali mu, by ze swoją pozycją wystąpił na naszym rynku. Okazało się, że ruch ten był trafiony, gdyż książka zaczęła budzić zainteresowanie jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży. Śnieg przykryje śnieg zbierał dobre recenzje wszędzie tam, gdzie pozycja się pojawiała. To bez wątpienia sprawiło, że również pojawienie się jej na naszym rynku wzbudziło zainteresowanie czytelników.

Kryminał, Thriller czy powieść miłosna?

Śnieg pokryje śnieg to książka o dużej głębi. Wychodzący z więzienia Dan pojawia się w swojej rodzinnej miejscowości, gdzie odbywa się pogrzeb jego brata, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Bohater długo zastanawia się, czy sam miał w tym swój udział, ze względu na dawne problemy z prawem. Chcąc szybko oderwać się od tych myśli postanawia wyjechać z miasta, gdzie wychował się razem z bratem. Plany wyjazdu odłożone zostają na bok, gdy w jego życiu pojawia się Mona Steinmyra, z którą zaczyna go łączyć coś więcej niż tylko zwykła przyjaźń. Tak w jego życiu rozwijać zaczyna się wątek miłosny. Obok niego jednak toczą się sprawy związane z jego zmarłym bratem. Przeglądanie jego rzeczy przynosi odkrycie kolejnych tajemnic, z którym bohater musi walczyć. Mieszkańcom miasta zależy zaś, na tym by Dan jak najszybciej opuścił miasto i przestał drążyć sprawy, które mogą w dłuższej perspektywie przynieść wiele problemów. Tak rozwija się wyjątkowy kryminał połączony z psychologicznym thrillerem, gdzie na dalszym planie swoje miejsce ma również wątek miłosny.

Jeśli znasz już tą książkę zachęć innych do przeczytania, daj swój komentarz, polub książkę.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa