Smażone zielone pomidory

0

Szukając dla siebie dobrej książki bardzo często trafiamy na literaturę obyczajową, która przede wszystkim może trafić do zróżnicowanego grona czytelników i to prawdopodobnie decyduje o popularności takiej literatury. Wśród tych książek znajduje się również tytuł „Smażone zielone pomidory”.

smazone-zielone-pomidory-b-iext28210457

Smażone zielone pomidory

 

Wydaje się, że tytuł przygotowany przez Fannie Flagg skierowany jest bardziej do kobiet i prawdopodobnie bardziej przypadnie do gustu płci pięknej. Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że jest to raczej lekka literatura, która przez opowieści bohaterów przenosi czytelnika do lat 30-tych, gdzie w stosunkowo bezpiecznym miejscu, w kawiarni za odwiedzającymi kryją się liczne tajemnice. Książka potwierdza między innymi to co wszyscy zazwyczaj przypuszczamy.

Mianowicie to co widzimy na zewnątrz najczęściej nie jest zgodne z tym co jest w środku u ludzi i tym co decyduje o ich życiu. Za większością z nas stoją różnego rodzaju tajemnice, które determinują nasze funkcjonowanie i sprawiają, że zachowujemy się tak a nie inaczej. Przekonuje się o tym bohaterka książki, która ma trudność, by poradzić sobie ze swoim zmieniającym się życiem, które powinno przejść w fazę spełniania, czego jednak bohaterka nie potrafi dokonać.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa